Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A házi likőr ( ami bolti...

A házi likőr ( ami bolti vodkából készült ) forralás után nem lehet mérgező ugye?

Figyelt kérdés
Nagyon nem értek a kémia vegyületekhez és a forralás utáni folyamatok következményeihez. Csináltam házi csoki likőrt bolti vodkából. Azonban a hírekben ez a sok mérgezés kicsit megzavart...Tehát a forralás következtében nem lehet etil alkoholból metil alkohol ugye ? Nagyon erősnek tűnik most a készült lötty ( bár sok fűszer is van benne... )
2018. jan. 5. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha felforralod elpárolog az összes alkoholtartalma, az etil is meg a metil is és öntheted ki, mert akkor meg minek van.
2018. jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

A bolti vodkában nincs etil- metilalkohol.

Eszedbe ne jusson forralni, de még csak melegíteni se!

2018. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

#3

Nem vagyok hülye, legfeljebb nem vagyok szakértő.

A lényeg az, hogy a boltiban nincs olyan ANYAG(!) amiről most hall a Kérdező, azaz, nem mérgező!


Érdekes, én is tudok emberekkel véleménykülönbségen lenni, anélkül, hogy sértő lennék.

Ezt neked, meg egy pár ilyen stílusúnak nem ártana gyakorolni, talán kevesebb gondotok lenne az életben!

2018. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:
100%

Nem tudsz véletlenül olyat csinálni a bolti alkohollal, hogy attól mérgező legyen. Kivéve persze, ha mérget keversz bele :)


Mondjuk azt nem értem, minek forraltad fel a vodkát, de ez másik téma.

2018. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező: Ha boltban, (zárjeggyel a kupakján) vetted nem lehet mérgező. De ne forrald, tönkreteszed a likőrt, mert kimegy belőle az alkoholtartalom. Metilalkohol-etilalkohol? Google!
2018. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

A vodka az etil alkohol (ivó) vizes oldata .

A etil alkohol csak nagy mennyiségben mérgező.

2018. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!!! Igen,zárjegyes,sparban vásárolt Kalinka volt 😊 Teljesen nem forraltam fel. Csak az összes alapanyagot össze kellett főzni majd a tűzről levéve hozzáadni a vodkát. Elég meleg volt...
2018. jan. 6. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!