Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Elsőre mennyitől csiccsent be...

Elsőre mennyitől csiccsent be az ember? És mitől

Figyelt kérdés
Ha ez számít lány vagyok és 17. Egy hazibuliba megyek ,de berugni nem akarok.

2018. márc. 3. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó.

Azt javaslom töményet ne igyál, mert az a tapasztaltakat is meg tudja tréfálni.

(Illetve a pezsgő veszélyes még, de az ritka ital szerencsére).

Amivel még érdemes vigyázni, hogy ne igyál nagyon sok félét, mert úgyis könnyen le tud csúszni a kívántnál nagyobb mennyiség.

Sör, bor, koktélok, ezeket lehet iszogatni nagyobb baj nélkül.

2018. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel, ne keverd.

Túl könnyen becsiccsent az ember kevéstől is elsőre. Válassz egyfélét, és azt idd. Illetve.. ha érzed hogy erősebb a hatás mint tervezted, igyál egy-két pohár vizet! Vagy egyáltalán több alkohol között is érdemes vizet inni.

2018. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyel elotte rendesen, normalis kajakat. En nem vagyok kezdo de multkor egy uveg bortol berugtam iszonyatosan, elotte egesz nap csak egy tanyer parolt zoldseget ettem, de az is kijott es masnap is rosszul voltam. Szoval egyel, ne keverd ossze-vissza az italokat, illetve ne csak alkoholt igyal meg, hanem egy pohar alkohol utan egy pohar vizet, hogy hidratalva maradj, igy talan elkerulheted a masnapi fejfajast. De alvas elott meg ajalnott egy pohar magneziumos pezsgotabletta is, ha van, a magnezium segit lebontani az alkoholt. De vizet tenyleg igyal, vigyel magaddal egy masfel literes asvanyvizet. Ha lesz sor, abbol lehet tobbet inni, 1-2 feles melle pedig meg talan nem art meg. Csak egyel elotte. Meg gondolom a hazibuliban lesz csipsz es hasonlok, azokat is eszegesd :D
2018. márc. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ha tényleg nem ittál még 1fél töménytől is elég rendesen elzsibadnak a lábaid.
2018. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is pont azt akartam írni, amit az első.

Töményet, pezsgőt ne, és ne keverd őket. Meg néha igyál egy pohár vizet is.

2018. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Néhány tömény, néhány sör nekem príma volt kezdőként. NEM egymás után közvetlenül, hanem egész éjszakás programként. Minimális kis hatása volt, de az a biztonságos.

Illetve mikor tényleg először ittam emlékeim szerint, az is 2-3 feles volt, szép lassan, evéshez. Hasonló volt: van hatás, se semmi különös.


Azóta évtizedek teltek el, de ugyanott állok most is.


De csinálhatod óvatosabban is, ha gondolod.

Szerintem se keverd. A sör 1 felessel az más, de ha összeiszod egy jól felszerelt party minden italát, mint én egyszer az elején... Na az nem finom.

A rossz minőségű italokat is kerüld, azok engem kis mennyiségben is kiütnek, legalábbis egyszer ez volt, utána ha kínáltak se fogadtam el akármilyen vackot.

2018. márc. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elsőre, vagy sokadjára iszik alkoholt az ember, akkor is jelentős differencia lehet abban, mi az a mennyiség, amit már megérez, vagy másnaposságot okoz.

Még a kettő sincs egymással egyenesen arányban, kevés rossz minőségű alkoholtól is lehet valaki másnapos.

A buli előtt, alatt pedig befolyásoló tényező, hogy evett-e valamit, mit, mikor, mennyit, fáradt, vagy kipihent, milyen a közérzete, stb.

Az alkohol nem azonnal hat, ezért nem ajánlott tömény szeszt gyorsan inni, de a többivel is ajánlott csínján bánni, a koktélokban is lehet jelentősebb tömény, ráadásul keverve.


Hogy sikerült a buli?

2018. márc. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó volt:) . Végülis nem ittam olyan sokat,inkább csak sört meg egy kis vodkát,de nem rúgtam be.
2018. márc. 4. 13:09
 9/9 anonim ***** válasza:
:)
2018. márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!