Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Létezik olyan, hogy itt...

Létezik olyan, hogy itt Magyarországon házilag készített narancspálinka?

Figyelt kérdés
Balaton környékéről származik, tényleg narancs íze van, de szkepktikus vagyok, mert nem akarom elhinni, hogy itt nálunk eredeti narancsból készítenék. Aromát adnak hozzá? Van szilva, barack, stb., stb., mindig onnan hozzák, ha a szüleim kérnek, de a narancs nálam fura. Aromát adnak hozzá? Vagy ha igen, elvileg miből készülhet?

2018. márc. 7. 13:49
 1/7 Phoney ***** válasza:
100%
Ha felnézel az indexes pálinkafőző fórumra, nem egy ember főzött már az országban narancsból. Én is kóstoltam már ilyet (sőt, mandarinból meg pomelóból is). Főleg azok szoktak főzni egzotikus gyümölcsből, akiknek van zöldséges ismerőse, annak meg néha fölöslege, amit örül, hogy el tud adni áron alul, mielőtt rárohadna.
2018. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor elhiszem, mert eddig is onnan hozatták mindig a házipálinkát, ahonnan ez származik, de az szilva, körte, barack volt, néhányszor aszalt gyümölcsökkel az alján. Ma ittam belőle egy kortyot (a narancsból), mert sajna meghalt egy nagyon kedves ismerősöm. Nem mintha most jobban érezném magam, mert fejbevágott. Nem iszom töményet soha.
2018. márc. 7. 15:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.

A tárgyhoz: nekem apám kb. 35 éve a Délkernél dolgozott.

Valahogy "hazakerült" pár zsák narancs, s (bár akkor ez még illegális volt), ő főzött belőle narancspálinkát.

Én akkor még kisgyerek voltam, így nem tudom megmondani, milyen volt, de a haverjai nagyon dicsérték.

2018. márc. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is. A részvétnyilvánítást is.


Ezek szerint létezik. Azt gondoltam, ez valami pancsolt ital. Jó nagy korty volt, mert még mindig érzem. Mondjuk enni még nem tudtam ma semmit. Mielőtt oltanátok, már rég nagykorú vagyok.

2018. márc. 7. 15:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem oltalak, miért oltanálak, mindenki el tudja dönteni, hogy mit akar csinálni.

Mondjuk nekem személy szerint ez a megoldás soha, soha nem segített, bármi rossz vagy fájdalom is történt velem...

2018. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem is neked szántam. Neked csak megköszöntem, amit írtál. De van benne valami, hogy ez nem megoldás.


A lényeg, hogy létezik nem pancsolt narancspálinka. Nem szeretnék rosszul lenni mondjuk csak azért, mert ki tudja miből van.

Narancsról még nem hallottam házilag, ezért tettem fel a kérdést.

Ment a hasznos jel, köszi mégegyszer is!

2018. márc. 7. 17:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egyszer, megnyugvást és vigaszt kívánok.


https://www.youtube.com/watch?v=oHh978yizqQ

2018. márc. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!