Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A gyümölcsös (savas) adalék...

A gyümölcsös (savas) adalék nélküli tömény italok közül mik a legfinomabbak, leginkább "önmagukat" itatók (reális ár mellett?

Figyelt kérdés

Picit más szempont mint a megszokott, egy ajándékba kapott rozsdamentes fém flaskát szeretnék befogni alkalankénti esti kísérőnek, ehhez keresném a tökéletes (értsd jól eső) italt. Utánaolvasva szinte minden létező oldalon két alapvető tanácsot írnak arra, mivel előzhető meg, hogy idő előtt tönkre menjen a flaska: 1) Az italt max. 3 napig kellene tárolni benne, mert azon túl az ital enyhén fémes ízt kap. Ez nem gond, 1-2 nap alatt úgyis elfogyasztanám. 2) Ezt emelték ki legtöbbször, gyümölcsös / citrusos, krémes / mézes, fűszeres likőrök meg borok helyett 'straight' italok, adalék nélkül amik nem okoznak korróziót és amiket érdemes fém flaskában tárolni, például whiskey, vodka, rum, ilyesmik.


A gondom az, hogy én pont a likőröket és az édes ízt szeretem, a whiskey émelyít, a Bellentines-t, Jack Daniels-t kimondottan gyűlölöm. A vodka szintén nem jön be önmagában, nem narancslével keverve. Ha már tömény(ebb) és önmagában, pálinkából a Vilmos mézes ágyas körtéje például ízlik, de ugye az is kiesik flaskához.


Tudom, sokan erre azt mondanák, ne izgasson meg nem kell mindent ennyire komolyan venni, tök mindegy mit raksz bele, de vagy tucat helyen ajánlották elkerülni, mégis csak megszívlelném. Reális áron egyébként azt értem, hogy max 5-6 ezer / liter, még akkor is, ha a közbölcsesség arra lyukad ki, hogy minőséget csak drágán, 8 ezer alatt nincsenek jók, stb. Ez az a keret amit a későbbiekben is, hosszú távon is tudok (szeretnék) rá szánni. Olyan válaszát várnám és köszönném aki a kérdésre válaszol és nem leugatni / lecsórózni akar.


Köszönöm.



2018. máj. 1. 20:16
 1/1 Phoney ***** válasza:

Az 5-6 ezer forintos tiszta párlatokkal (főleg, ha a whiskyk is kiesnek) az a nagy baj, hogy borzasztóan ízlésfüggő, hogy ki mit tud meginni ebből a kategóriából, mert tényleg nem jók (kb. 1500-2000 Ft/litert fizetsz az italért, a többi adó!), szóval erre nincs jó válasz. Én ennyiért tiszta párlatokból csak gint vagy bourbon whiskyt töltenék bele. Ami még ennyiért kimondottan korrekt tud lenni, az a keserűlikőr (részemről pl. Ramazzotti vagy Unicum), én azt is beletölteném, főleg, hogy abban szerintem semmi korrodáló nincsen.


Azt te is észrevetted, hogy literenként 5-6 ezerért csak a cukrozott szesz élvezhető, sajnos ez nem csak közbölcsesség.

2018. máj. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!