Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen whiskey-t vegyek ilyen...

Milyen whiskey-t vegyek ilyen kategóriában?

Figyelt kérdés

Üdv!

Kezdő whisky/whiskey kedvelő vagyok, nagyon kevés félét kóstoltam és főként kommerszebbeket (Ballantine's Finest, Jack Daniel's No.7, Jim Beam) tehát a szokásos boltok polcain megtalálható, nagyjából 5 ezer forintos árkategóriát. Mindegyiket tisztán, valamelyiket jéggel ittam, és nem is szeretnék kólával pancsolni.


Kedvelem ezt a fajta italt, és az egyik legstílusosabb röviditalnak tartom. A pálinkát nem szeretem, mert főként ez a "nagyapám házija, 50 fokos, kapar mint állat, na húzd le gyorsan" stílus megy legtöbbször, és nem tudom élvezni. Bár ittam már tényleg jó minőségű házipálinkát, de egyszerűen azt is túl erősnek éreztem.

Tequila ezzel a sós citromleves dologgal nekem annyira nem jött be, vodkát inkább keverni szokás, szóval maradnék a whisky-nél.


Mit ajánlotok alkalmankénti fogyasztásra?

Sajnos árban olyan 10-12 ezer forint /5-7 deciliternél nem nagyon tudok feljebb menni, mégis valami jót szeretnék inni.

Mindenkitől azt hallom, hogy ebben az 5 ezer forintos kategóriában nincs jó whisky, azért én megkérdezem, hátha van valami jó vétel ennyiért ami ugyan nem olyan népszerű mint a JD de mégis jobb. Egyszerűbb bulikhoz azért nem lenne rossz, egy olcsóbb de finom ital.


Ami még a whiskyzésemnél is kezdőbb az a szivarozás. Abból szintén mérsékelt áron tud valaki jó vételt?


Félreértés elkerülése végett nem most tervezek alkoholista lenni, csupán a ritka italozásaimat szeretném stílusosabbá és élvezhetőbbé tenni:D



2018. máj. 1. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sem a Jim Beam, sem a Jack Daniel's nem kommersz termék, ellenben a Ballantine's Finest-tel, ami egy noname termék. Ha igazán minőségit akarsz, akkor szerintem Jim Beam, egyel rosszabb pedig a Jack Daniels. Vehetsz 10 ezer forintért is whiskey-t, de semmivel nem lesz jobb a Jimnél.
2018. máj. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

A #1 válaszát inkább el se olvasd.

Én azt javaslom egy pici pénzt tegyél még hozzá, és vegyél egy Highland Park 12 évest.

Az nagy élmény lesz ezek után.

2018. máj. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A Ballantines Finest se kommerszebb semmivel se mint a Jim Beam white ahogy a Johnnie Red sem, csak azok skót whiskyk egészen más stílus, bár igaz ami igaz mostanság a Jim Beam white nekem is jobban bejön mint azok. A Jack old no 7 túl van árazva, semmivel se jobb mint a fehér Jim csak drágább, kb. Jack áráért a Jim Beam black jó vétel, az nekem határozottan jobban bejön mint a White. Illetve előfordul hogy Ballantines 12-őt is lehet venni kb. Jack áron, annyiért szerintem az is jó vétel. Fekete Johnnie meg a Chivas túl vannak árazva. 10-12 ezer Ft/7dl áron szerintem a Glenlivetet meg a Glenfiddichet érdemes kipróbálni, de véleményem szerint mindenképp valami Single Malt whiskyt, a blended whiskyk nem nyújtanak már annyival többet ilyen szinten. Jack Single Barrel meg a Johnnie Walker Gold Label ára egy vicc meg sem közelítik a Glenlivetet.
2018. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Highland Parkot én még nem kóstoltam de én is jókat hallottam róla, azzal sem fogsz mellé szerintem.
2018. máj. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#2: Nem tudom, én kóstoltam az általad említett is, de a Jim Beam-hez képest csak leheletnyivel volt jobb íze, ehhez képest az ára köbö kétszeres. Szerintem nem ér annyit.
2018. máj. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Kóstoltad a lószart.
2018. máj. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Phoney ***** válasza:
74%

12 ezerért már szinte minden ismertebb párlatfajtából vehetsz jókat (feltéve, hogy nem hipermarketben, hanem italboltban nézelődsz). Akármelyik whiskyfajtából, brandyből, érlelt rumból, tequilából... és hát pálinkából se csak 50 fokos van a világon, főleg nem a legális kereskedelemben. Mittomén, egy Bestillo Szilvát (40%) megveszel, rá se fogsz ismerni arra, amit akármelyik házi szilvánál tapasztaltál. Ez pl. pont annak való, aki „nem szereti a pálinkát”, és a maga műfajában nagyon jó.


A whiskykre visszatérve, egy Jack D. szintről szerintem fölösleges rögtön 14e Ft-os Highland Parkra ugranod (már ha számít a pénz bármit is), mert könnyen úgy járhatsz, mint "tegnapelőtt 22:04". Lehet, hogy tényleg kóstolta, mert ha valakinek már rákattant az ízlése a 4-5 ezres whiskykre (főleg, ha a bourbon a kedvence) akkor bizony nem feltétlenül fog elsőre lehidalni egy 14 ezres scotch-tól. Én is találkoztam már ilyenekkel.


Mondjuk aki Highland Park 12-t ajánl neked, az meg valószínűleg azért teszi, mert nem sok mindent ismer 10-12 ezer körül.


Nagyjából 8e-től lehet kapni olyan whiskyket, amik már sokkal jobbak az alapoknál, most csak így ömlesztve pl. Bushmills Black Bush, Bushmills 10, Old Grand Dad's Bourbon, Bulleit Bourbon, Wild Turkey. De egyébként elég bátran megveheted bármelyik olyan malátawhiskyt, amire legalább 10 éves érlelés van ráírva. Ha más whiskyfajtákból akarsz felmenni 12-ig, akkor mondjuk Woodford Reserve, Bulleit Rye, Redbreast 12, Nikka All Malt, ezeket kezdőként is nagyon lehet élvezni.


Hogy a blended whiskyk nem teljesítenek jól drágán, az alapvetően hülyeség, csak arról van szó, hogy a skótok manapság gyakran túlárazzák a blendjeiket (is). Mikor a mai lebutított Johnnie Walker Black is 9-10 ezer, hát, igen, akkor inkább malátawhisky... viszont ennyiért a japánoknál a Nikka Blended pl. teljesen jó.

2018. máj. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Phoney ***** válasza:
74%
Ja, viszont mielőtt bármit megveszel, csekkold az argep.hu-n vagy arukereso.hu-n, hogy máshol nem sokkal olcsóbb-e. 1-1 bolt között lazán lehet többezres különbség. A Woodford Reserve pl. normálisan 11-12 ezer, de van 1 webshop, ahol már vagy egy éve csak 9... szállítással 10.
2018. máj. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon jók érkeztek!

Látom néhányan nagyon benne vannak a témában!

Mindenképpen megfogok kóstolni egy jobbat.

Viszont hívtak egy rendezvény félére, amin szintén várható egy kis italozás.

Whisky lesz, de nem nagy választékban, és nem is a drágábbak.

Ha mindenképpen választani kell, akkor ezek közül melyik számít a legjobbnak (egy árban lesz)

-Johnnie Walker Red Label

-Jim Beam Kentucky Straight Bourbon

-Ballantine's Finest


Ebből az utóbbi kettővel van csak tapasztalatom, de nem túl sok, úgyhogy a kérdés, hogy ezek közül melyik számít a legjobbnak?


Illetve még a rendezvénytől függetlenül, van itt aki rendszeresen, vagy csak néha-néha szivarozik? Szívesen olvasnék arról is, hogy ebben a belépő kategóriában miket lehet érdemes venni.

2018. máj. 4. 23:23
 10/14 Phoney ***** válasza:
100%

Ebből a háromból jelenleg a Jim Beam a legjobb (azért mondom, hogy jelenleg, mert az ilyen olcsó whiskyk manapság pár évente megváltoznak). Mármint a legjobb, ha az ember nem utálja zsigerből az amerikai whiskyk savanyúcefrés jellegét.


A Ballantine's Finest elég lazán iható, de nagyon kevés íze van, és az se igazán jó.


A JW Red ehhez képest aránylag karakteres, meg van is benne némi fantázia, ha az ember lassan kortyolva elemezgeti, de hogy csak kitöltsek egy pohárral és élvezzem, hát, kösznem.

2018. máj. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!