Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha valaki minden este megiszik...

Ha valaki minden este megiszik 2 sört az alkoholista vagy az lesz belőle?

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
szerintem ez sok mindentől függ. pl azért issza valaki h alkoholos befolyás alá kerüljön v azért mert nagyon szereti a sört és inkább megiszik egy sört, mint egy pohár kólát. az utóbbi szerintem nem alkoholizmus az előző pedig igen. de ez csak vélemény
2010. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Alkoholista az, aki nem azért iszik, hogy jól érezze magát, hanem azért, hogy ne érezze magát rosszul.
2010. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 tetro ***** válasza:
Orvosi értelemben alkoholista igen. Nem ettől vagy attól függ. Az, és kész.
2010. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki tud hagyni az illető 3-4 napot, anélkül, hogy észrevegye a hiányát, akkor nem alkoholista. Ha érzi, hogy kimaradt valami (érzi a hiányát), vagy ingerült lesz tőle akkor alkoholista. (Valójában szerintem ha rendszeresen iszik valaki akkor az már alkoholista, függetlenül a megivott italok mennyiségétől.) Többféle alkoholizmus létezik, elég komoly függőséget okoz a pia.
2010. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha muszáj neki innia, mert különben hiányzik, elvonási tünetei vannak, akkor alkoholista. Ha nem, akkor nem.

De ettől még a jövőben az lehet. Minden "csak egy kicsi..."-vel kezdődik.

2010. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, az alkoholistának számít!

Ha rólad van szó, szerintem hagyd ezt abba! Heti 1-2 sör oké, de hogy Minden Egyes Nap 2... :S Az sok...

2010. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sokak szerint az, szerintem nem. Sört az ember általában nem az alkoholtartalma miatt iszik. Ha két felest iszol helyette, hiába ugyanannyi alkohol, akkor vannak problémák. Szerintem.
2010. jún. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem tud lemondani róla, nem tudja egyik este sem kihagyni, akkor már szokásos cselekvésről beszélünk, ami alkoholizmus. Mert ha minden este meginna egy pohár (max.2 dl) vörösbort, akkor senki nem szólna semmit, mert az egészséges.
2010. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Akkor mi azok vagyunk?


A férjemmel minden egyes nyári este, mikor a gyerekek elalszanak, kiülünk a teraszra és egy sört ketten megiszunk.

Eközben beszéljük meg a nap dolgait...

2010. jún. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!