Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Évente kb.3-4 alkalommal...

Évente kb.3-4 alkalommal fogyasztok szeszes italt, az is kimerül pár dl borban, nem szoktam "elázni". Akkor ez már alkoholizmus? WTF?

Figyelt kérdés

Ez eddig eszembe sem jutott volna, ezt a tesztet is csak poénból töltöttem ki az előbb: [link]


Nagy meglepetésemre kidobta, hogy én márpedig alkesz vagyok, mert 3 "igen" válaszom van. Na de olyan kérdés is van közte, hogy előfordult-e a családomban alkoholista, amiről én nem tehetek ugyebár, szóval ilyet minek is vesznek bele?



2018. máj. 17. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

hahahaha nyugodj meg, én amikor egyetemista voltam elég kemény bulikon vettem részt. (1-2 évvel ezelőtt)


Ha most komolyan őszintén töltem ki mint pl h kerültem-e kórházba piálás miatt akkor a válasz igen, mert lecsúszdáztam egy matracon a koliban a haverokkal és betört a fejem.


Ez nem azt jelenti, hogy alkesz vagyok jesszus, te sem vagy az.


Eszembe se jutna, sőt nem is kívánom az alkoholt csak akkor ha elmegyünk a haverokkal bulizni, ami így egyetem után már elég ritka dolog, nem is baj mert már nem úgy bírom mint 20 évesen.

2018. máj. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ez a teszt egy nagy marhaság. Én évente kétszer iszok fél deci bort, de szerinte én is alkoholista vagyok, csak mert egyszer 18 évesen berúgtam.
2018. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Phoney ***** válasza:
80%

Egyrészt, az „előfordult már” részét nem úgy kell érteni, hogy „egyszer 20 éve a szalagavatón”, hanem normálisan egy releváns elmúlt időszakra kéne rákérdeznie, mondjuk az elmúlt 1 évre.


3 igen válasz pedig nem alkoholizmust jelent, hanem azt, hogy valaki már éppen rajta lehet (!) az alkoholproblémák spektrumán. De ezt a tesztet nem internetes kérdőívnek találták ki, hanem arra, hogy pszichiáterek dolgozzanak vele, megfelelően alkalmazva és értelmezve.


Ha ezt valaki egyedül kitölti, akkor teljesen felesleges egy „háromigenes alkoholizmusból” ügyet csinálni.


Ilyet odaírni, hogy „[m]ivel legalább három kérdésre igen volt a válasza, Ön valószínűleg már alkoholizmusban szenved”, borzasztó felelőtlenség, kb. viccet csinál az alkoholizmus fogalmából. Meg saját magából is viccet csinál, aki leírta, mert olyan dolgokat ír, amik egy háromigenes tesztalanyra tipikusan soha nem igazak.


Eredetileg jó teszt ez, csak itt nagyon hülye a kiértékelés.

2018. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez de rossz! Én meg még szoktam olvasgatni ezt a "webbeteg" lapot, de ezek után pff.... 😂. Azért mert fiatalabb koromban berúgtam párszor alkesz lennék?? Vicc ugyanis 3 éve egy kortyot nem ittam és életem végéig egy korty alkoholt nem ihatok mivel autoimmun májgyulladásom van. Pedig ilyen sz ar tesztek a blikk.hun meg ilyenekn szoktak lenni azthittem ez az oldal kicist hitelesebb.
2018. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak, nem tudom, ki pontozott le mindenkit.

A neten több ezzel foglalkozó tesztet is találtam, na azok szerint már nincsenek alkoholproblémáim, megnyugodtam. :)

2018. máj. 18. 08:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 5 igenem volt de még így sem tartom magam alkoholistának. Néha jól esik inni kicsit de eszembe nem jutna a családom vagy a munka rovására piálni. Akik 3 igennel válaszoltak azok meg pláne rohadt messze állnak az alkoholizmustól. Én mindenkit felpontoztam!
2018. máj. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Trevor. ***** válasza:
A kérdések különböző súlyúak, mégis ugyanannyit érnek, ezért értelmetlen a teszt. Eszerint ugyanakkora probléma, ha egy meleg nyári napon meló után megkívánsz egy sört és ha detoxban voltál alkoholmérgezés miatt. Ezek után nem tudom komolyan venni az egészet.
2018. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!