Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Jack Daniels vs Jim Beam?

Buszface kérdése:

Jack Daniels vs Jim Beam?

Figyelt kérdés

Mindkettőből a normál,nem különkiadásos.

Személyes tapasztalatokat,véleményeket várok pro és kontra.

Tapasztalatlan vagyok whisky területén,érdekelne melyiket érdemes inkább megkóstolni.

Tudom,hogy nagyban függ a személyes preferenciától is,de kíváncsi vagyok mások véleményére is.

Köszi előre is!



2018. máj. 23. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Mindkettő alapanyaga tök ugyanaz, de a Jim Beam alkoholfoka magasabb, többet van fahordóban, ettől fásabb az íze (ez nemes tulajdonság, ettől patinánsabb). Ugyanakkor a Jack Daniels a nagyobb név, a legtöbb ember elött ennek van nagyobb presztízse, az alacsonyabb alkoholfoka miatt "selymesebb".
2018. máj. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:
100%

A Jack a (jobbára marketingtevékenységgel szerzett) presztízse miatt drágább, de ma már nemcsak hogy nem jobb a Jimnél, hanem stílusban is alig tér el. Minőségben ugyanoda tenném a kettőt, de én pl. a Jacket kevésbé szeretem, mert nekem túl száraz és seízű.


Ma 14:20 nem a két alapkiadást hasonlította össze, hanem az alap Jacket a Jim Beam Blackkel. A "fehér" Jim nem erősebb és nem idősebb az alap Jacknél. Az íze sem "fásabb", bár egyesek minden ízt "fás ízként" azonosítanak a whiskyben.


(Egyébként az alapanyaguk sem „tök ugyanaz”, mivel eltér a cefre összetétele, és ez az ízükben is érezhető.)

2018. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Ezek egyike sem whisky. Whiskeynek írhatják esetleg, de mindkettő bourbonnak számít.
2018. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:
100%

ma 15:45

Hagy tegyek már fel egy hülye kérdést, akkor a Maker's Mart Bourbon Whisky micsoda? És a George Dickel Tennessee Whisky? És ha a bourbon nem whisky, akkor az amerikai szabályozásban miért írják úgy? Amerikában nem tudnak amerikaiul?


Ez a betűzősdi csak egy olcsó marketingmítosz 70 évvel ezelőttről, tessék már békén hagyni azokat, akik (értelmes ember módjára) 1 szónak csak 1 féle betűzését használják.


[link]

2018. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek,sokat segítettek.

Úgy néz ki Jim lesz a szerencsés:)

2018. máj. 23. 16:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Jim szerintem jobb az alapkiadásokból.
2018. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A 2016-os stílusváltás óta a fehér Jim is egy kezdőbarát whisky lett. Semmivel se rosszabb mint a Jack csak olcsóbb. 16 előtt nem ilyen volt, karakteresebb de ugyanakkor szárazabb, karcosabb volt. Kezdő whiskyfogyasztóként rühelltem, de a mait bátran merem ajánlani.
2018. máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!