Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Normális ennyi ital?

Normális ennyi ital?

Figyelt kérdés

A 19 éves vagyok,nem iszok sokat (1 feles vagy 1 sör vagy 1 pohár bor egy nap) csak amennyi jól esik és jót is tesz.

Viszont édesanyám aki szó szerint nem ivott egy kortyot se 22 éves kora óta (most 54 éves) mert bármikor vezetnie kellhet majd (gondozónő,viszont nem csak akkor csinálja mikor nem ügyeletes hanem mikor szabadságon van akkor is,még az ország másik felében is...) állandóan szid hogy miért tartok itthon egyszerre 10 üveg italt. Ez a 10 üveg az 3 bor,3 sör,1 pálinka,1 whisky,1 vodka és 1 likőr. Szerintetek is sok?

Szerintem kell ekkora választék,nem kívánhatom mindig ugyan azt,illetve ha vendégem van se akarok égni hogy a lányoknak se tudok adni semmi likőrt akik a 30 fokos pálesztől is sziszegnének csak.

Alkoholistaként állít be,pedig 4 üveg tömény ha egyszerre fogy,fél évig elég és felét nem is én iszom meg.



2018. máj. 24. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
szerintem nem a választékkal van baj, hanem hogy rendszeresen fogyasztassz alkoholt
2018. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Igen, nem normális dolog, hogy ekkora mennyiségű alkoholt tartasz otthon, és ehhez ideológiát gyártasz, hogy mennyiben nehezítené meg az életed, a szociális kapcsolataid, ha nem lenne a készletedben 4 üveg tömény ital és még bor meg sör is.


Mi fogyasztunk alkalomadtán alkoholt, mégsincs itthon ennyi tömény ital, mert a nem a társasági élet szerves része. És nem fogy el 4 üvegnyi tömény ital fél év alatt.


Olyan meg a világon nincs, hogy iszom egy felest mert csak ... Édesanyádnak abban van igaza, hogy az az ő otthona, és ha nem akar annyi alkoholt látni az éppencsak nagykorú fiánál sem, akkor megteheti, hogy szóvá teszi.


És abban is igaza van, hogy ez a piaspájzolás, meg az, hogy naponta megiszol egy töményet (WTF) vagy egy sört, egyebet, az az út eleje. Az alkoholizmushoz.

2018. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen normális, ne hallgass az álszent gyökerekre.


Nekem is hasonló mennyiség van itthon épp (3 sör, 2 bor, 4 üveg (minőségi) whisky), mégis 3 hónapja összesen 1 pohár whiskyt ittam.


Akinek ez nem tetszik az csak irigykedik.

2018. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen mindegy, hogy mennyi van otthon. Az számít, hogy mennyit iszol. Nálunk is van sok alkohol, de csak ritkán iszunk. Ezért is van sok, mert nem fogy gyorsan, és sokszor kapunk ajándékba is.

De ha te minden nap iszol, az gáz.

2018. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez már vicc,ne is haragudjatok. Alkoholista vagyok mert ebédhez jól esik 1 pálinka vagy meló után tikkadtan iszok egy sört mint apám?


És ha 5-6 fős társaság itt van,egy üveg whisky elmegy egyszerre úgy hogy 2 felest ha iszok belőle. 3 havonta egy ilyen összejövetel szerintem nem tragédia.

2018. máj. 24. 11:21
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, ha te "munka után tikkadtan 19 évesen iszol általában egy sört, mint az apád", akkor igen, az vagy.
2018. máj. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

3

Hány éves vagy, királyfi?


Irigykedni? Mire? Hogy neki van pá palack ital otthon? Vagy arra, hogy te mennyit nem iszol?


A kérdezőről van szó, kiscsillag, aki naponta iszik egy felest vagy munka után rutinszerűen sört, és még 20 éves sincs.


Borkészletem van, pincével, édeske. Mégsem iszom minden nap. Ja, és nem vagyok 19 éves pelyhes állú suhanc. Éééééés lehet lepontozni, tinik.

2018. máj. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Phoney ***** válasza:
100%

Hogy sok ital van otthon az önmagában sok mindent jelenthet (bár a legtöbb esetben semmi jót), de arra ne számíts, hogy egy anya ezt normálisnak vegye a 19 éves kölykénél.


A leírásod több része viszont már kicsit érdekesebb.


A „nem kívánhatom mindig ugyan azt” tipikusan az olyan emberek problémája, akik már valamivel többet/gyakrabban isznak alkoholt, mint ahogy az normálisan jólesne, és az ebből keletkező „unást” (enyhe undort) az italfajták változatosságával kell megkerülniük. Persze, szép a változatosság az italban is, de többnyire innen fakad rá az igény.


Az is igen érdekes kijelentés, hogy „pedig 4 üveg tömény ha egyszerre fogy,fél évig elég és felét nem is én iszom meg”, mert ez vagy nem igaz, vagy teljesen lényegtelen. Ha naponta 1 felest, korsósört, pohárbort iszol, akkor a fogyasztásod félévenként 12 üveg 7 decis töménynek felel meg. Namost akkor vagy sokkal több töményet iszol „félévenként 4 üveg felénél”, vagy a legtöbb alkoholt nem is töménnyel viszed be, akkor viszont elég szar mentség, hogy milyen lassan fogy a tömény... irreleváns dolgokkal illusztrálni, hogy milyen keveset iszol, az ugye megint nem jó jel.


A napi 1 ital egyébként a testi egészségnek általában nem vészes, de arra már bőven elég, hogy másképp járjon az agyad. Ha más nem, minimum heti 2-3 napot ki kellene hagyni, de azzal még nem lettél az alkoholfogyasztás mintaképe. Ha már ilyen korodtól kezdve napi szinten iszol alkoholt, akkor – ha nyomósabb okod nem lesz abbahagyni – az életed további részében innen már valszeg nem visszafelé, hanem előre fogsz menni. Mert azzal ne nagyon számolj, hogy 30 évesen is megelégszel majd napi 1 pohárral, de azzal se, hogy csak úgy abbahagyod majd, ha 10 év múlva kezd sok lenni. Persze, lehet, hogy semmi bajod nem lesz, de ez az orosz rulettre is igaz.

2018. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az nem gond ha sok van otthon, gyakori hogy italt kap az ember alkalmakkor vagy ha egy vendég akar kedveskedni. Nekem is sok van itthon pedig kb egyszer iszok egy hónapba a 90%át nem én vettem. Az viszont baj hogy rendszeresen iszol, úgy érzed hogy neked kell és minden féle magyarázatot próbálsz adni erre.
2018. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem a felhalmozott italmennyiség a problémád.

Hanem a napi szinten megivott pia.

Alkoholista vagy. Nem látod be. Tipikus.

2018. máj. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!