Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van egy koktélban kettő...

Miért van egy koktélban kettő szívószál?

Figyelt kérdés
Ketten itták??? Egy képen láttam, csak nem értem a logikáját.
2018. máj. 27. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Az egyik etterembe, ahova kijarok melobol ebedelni, ott is van hogy 2 szivoszalat kapok. Pedig egyedul megyek kajalni. Szamomra is fura, sajnos nem tudom miert van, de en is kivancsi vagyok.
2018. máj. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is kivàncsi vagyok. Én az egyikkel kevergetem a màsikkal iszom. 😁
2018. máj. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Két szívószállal gyorsabban meg lehet inni.
2018. máj. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Több magyarázat is van:

- megosztás céljából, hátha valaki meg akarja kóstolni az italod

- megkülönböztetés céljából, ha többen rendelnek, ez alapján jegyzik megy a pincérek, amikor kiviszik, hogy melyik ital kié

- a vendég két szívószállal gyorsabban issza meg az italát, és így többet rendel :)


Ahol én ittam egyszer gyümölcsös limonádét, ott volt még egy funkciója: az egyik szívószál rövidebb volt, mint a másik, és a gyümölcshús lebegett az ital tetején, azt a rövidebb szívószállal tudtam leszürcsölni, az alját pedig a hosszabb szívószállal ittam.

2018. máj. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Az egyikel egy másik ember megkóstolhatja
2018. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a vendégek kérnek esetleg egy mentes változatot is ugyanabból, ezzel is meg lehet különböztetni. Meg amúgy is, sokak szerint jobban néz ki két szívószállal.
2018. jún. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Chac Xib Chaac válasza:
23%
Az egyiken szivod az italt, a masikon meg bemegy a helyere a levego.
2018. jún. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 - Ezt ugye nem gondoltad komolyan? :D
2018. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!