Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Aki csak alkoholos italokat...

Aki csak alkoholos italokat iszik az alkoholista?

Figyelt kérdés
Az egyik kollégám szinte csak bort és sört iszik. Meg reggel 1-1 kávét. De sosem olyan szinten, hogy lerészegedjen (de tényleg, 10 éve dolgozik ott a cégnél (én még csak 2 hónapja), de még senki sem látta részegen). Állítása szerint azért tesz így, mert ezeknek jobban szereti az ízét. Töményet nem szokott inni. Akkor ő alkoholistának számít? Csak mert sokan úgy szokták értelmezni, hogy az az alkoholista aki gyakorta lerészegedik. A másik értelmezés szerint meg aki rendszeresen iszik az számít annak, de ez sem jó mert ez alapján az is annak számít, aki mondjuk minden szilveszterkor megiszik egy pohár pezsgőt.

2018. máj. 28. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholfüggő az, aki nem tud meglenni nélküle. Ez az ember masszív alkoholistának hangzik így, ahogy leírod.


Milyen munkahelyen tűrik ezt meg????

2018. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gyártósorokhoz készítünk különböző (javarészt elektromos) berendezéseket. Én villamosmérnökként vagyok ott, ő tervezőmérnökként (gépész+villamosmérnöki végzettsége van ha jól tudom).
2018. máj. 28. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Hát ez komoly! :D

Mármint hogy akkor nem iszik vizet? Sose? Még egy gyenge alkoholos italnak is komoly vízhajtó hatása van, milyen lehet annak az embernek a vére? Mint a juharszirup?


Nekem is volt olyan ismerősöm, aki 30 évig nem ivott sima vizet, mindig kevert 1 liter vízbe 1 deci bort, mert valami rossz kút vizük volt, és nem szerette az ízét.


Aztán 30 év után bevezették hozzájuk a vezetékes vizet.

Meg is mondta, b-sszátok meg, mióta a vizet bevezették, az asszonnak se íze, se bűze! :D


Mondjuk nem is gépészmérnök volt, hanem rokkantnyugdíjas, és életművész. Mióta csak ismertük. :D


Hát amúgy ja, ennyi idő után 100, hogy komoly pszichés függősége van.

2018. máj. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Az alkoholista az, aki ugyanannyit iszik mint mi, csak nem szeretjük.

😃😃😃

2018. máj. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholista, igen. Az alkoholizmus nem feltetlen jar eggyutt reszegseggel.
2018. máj. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, az. Egy dolog hogy nem látszik piásnak de a szervezete hozzászokott és nem tud meglenni nélküle. Vagy csak dicsekszik hogy csak piázik, de nem is igaz.
2018. jún. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
Gyártó soron mindig szondáztatunk. Olyan ajánlót kapsz nálunk, hogy többet ilyen állásod nem lehet! Elég gáz, hogy valahol ezt tűrik! Biztos nem német cég.
2018. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Sosem részeg. De nem is józan. 30 éve rátölt.
2018. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Többen támogatják, hogy valaki részegen dolgozzon.

Ez dicséretes GYK-s társadalom!

2018. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!