Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vannak finom magyar fehérborok?

Vannak finom magyar fehérborok?

Figyelt kérdés
Vörösbort szoktam inni, amikor csak tehetem, mert régen kóstoltam pár fehéret és szörnyűek voltak. Kóstoltam irsai olivért, olaszrizlinget (ennek kb. hányás íze van), hárslevelűt, szürkebarátot és juhfarkot. Mind ihatatlan volt, fröccsben sem lehetett meginni. Ezeket mind híresebb pincészetekben ittam vagy tőlük volt az üveg.
2018. júl. 23. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már olyan embert, aki hallott már olyanról pl, hogy Tokaji. Állítólag annyira nem szar.


Egyébként nem tudom hogy értetted, hogy híresebb pincészet, lehet mást akartál kifejezni, mert a híresebb pincészeteknek is vannak silányabb borai, szóval inkább nevesebb borokkal kéne próbálkozni, nem nevesebb pincészettel..


... de gondolom, ha ez pl egy pince látogatás volt, akkor ott a jobbakból is volt kóstolás.

Na most ha a jobbakat is ihatatlannak ítélted meg, akkor szerintem engedd el ezt a témát.

Kiváló magyar fehérborok vannak, de ha egyik se ízlik, akkor egyszerűen be kell tudni annak, hogy nem szereted a fehérbort.


(Amúgy amiket leírták, mind elég széles spektrumú gyűjtőnevek, nagyjából mindből van épphogy iható 6-700 ft-os lőre, meg kategóriákkal jobb minőségű is, igaz ennek a többszöröséért)

2018. júl. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként Magyarország földrajzi elhelyezkedését, éghajlatát tekintve, alapvetően alkalmasabb jó fehérbort készíteni, mint jó vöröset.

Vannak jó vöröseink, de több a jó fehér.

2018. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"aki hallott már olyanról pl, hogy Tokaji. Állítólag annyira nem szar."


Tokaji az nem egy szőlőfajta :D

2018. júl. 23. 20:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a tokaji borokat, más fehérbort nem iszom meg, de azokat nagyon szívesen, főleg az aszút.

Nem írtad, hogy szőlőfajtát kérdezel. Nekem az összes általam kóstolt tokaji iható volt, akármilyen szőlőből is készült.


Nyilván ízlések és pofonok, szóval lehet, hogy a legjobb tokaji aszút is utálni fogod, én csak azt tudom mondani, hogy sokaknak bejön és ha valamire emlékeztet, az inkább a méz és édes gyümölcsök, mivel édes, nem savanyú vagy rossz ízű...

2018. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

És nem is szőlőfajtára vonatkozott a kérdés, hanem borra!


És így leírva, "i" képzővel, és nagybetűvel, hogy Tokaji, az "finom magyar fehérbor" , amiről a kérdés szól, és mindhárom kitétele vitathatatlan. :)


Persze köztük is vannak rosszabb minőségűek. Meg az aszúk alapvetően egy tök más világ a borokon belül, mert ott a botrytis elviszi az ízeket.


Mindenesetre az biztos, hogy egy jó vörösbor teljesen más mint egy jó fehér. Én mindkettőt értékelem, ha tényleg jó, de hangulat függő, melyik esik jobban.

De annyira különbözőek, hogy simán lehet, hogy attól, hogy szereted a vörösbort, lehet, hogy a fehéret meg nem.


Egyszer, ha annyit rááldozol, nézzél ki egy száraz fehér bort, mondjuk egy sauvignon blanct, vagy chardonnayt, olyan 2000 ft fölötti árkategóriában.

Csak ne étteremben, mert ott a 600 ft-osat adják annyiért. :)

Az átlag pincészetek ennyiért már a "belépő" szintű boraikat árulják, mármint fehérből kb innentől vállalható egy bor. Amivel foglalkoztak is,nem csak berúgásra készült.

2018. júl. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Idén pont egy somlói bor, Györgykovács Imre 2015-ös Nagy-Somlói Furmintja lett a legjobb fehérbor a borszakírók szerint. Magam nem rajongok a fehérborokért, amit még szívesen megiszom, az a tokaji aszú, a hárslevelű, a muskotály, a cserszegi fűszeres (ebből a Hilltop 1997-es évjárata kiemelkedően jó volt). Sauskáéknál ittam 2015-ös évjáratú Late Harvest Cuvée-t a tokaji Medve-dűlőből, az is nagyon kellemes volt, valahol van is még egy üveggel, hoztam belőle. Ha jól rémlik, muskotály és furmint házasítása. Sajnos, a talán legjobb, általam kóstolt fehérbort készítő borász már nem él, Szigligeten, egy kis saját szőlőbirtokon tevékenykedett. Csodálatos olaszrizlingje volt, hagyományosan, nemespenészes borpincében, fahordóban érlelve, 4 évesnél fiatalabbat nem adott el belőle. Isten nyugtassa békében, anno sokszor betértünk hozzá.
2018. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Szegény kérdező láthatóan hülye, ne foglalkozzatok vele.
2018. júl. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Fehérborból én édeset szoktam inni. Nagyon bejön a La fiesta fehér édes bora (tudom, ciki) és a tokaji szamorodni amethyst.
2018. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én a Nyírségben élek. apámnak régebben szokása volt készíteni olyan háziborokat hogy benne volt a háztáji fehér is vörös is, ami akadt. nem volt egy borász az öreg, gondolhatjátok mi lett a végeredménye, olyan cudar lett hogy ihajj. nekem ennek fényében bármelyik bolti bor jobbnak tűnik. tényleg emberfüggő dolog ki mit szeret
2018. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!