Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen finom és jó minőségű...

Milyen finom és jó minőségű borokat ismertek?

Figyelt kérdés
Eddig nem igazán szoktam bort inni de úgy érzem ideje elkezdeni. Mármint nem ilyen alkoholista szinten csak szeretnék egyfajta bor kultúrát magamra szedni mert kezd kellemetlenül érinteni főleg jobb helyeken, hogy a fejembe az van, hogy "a bor az bor". Szóval egyfajta ízlést/tudást szeretnék szerezni a borok területén, mit ajánlatok, hogyan kezdjek hozzá, milyen borokat kóstoljak? Nyilván nem szeretnék 10 ezreket erre áldozni de ez az üvegenkénti 300 ft-os árkategória azért nem tűnik valami minőséginek/jónak.

2018. júl. 26. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el haverokkal pincészetbe bort kóstolni és beszélgess a borásszal ha már ott vagy.
2018. júl. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Bock

Koch

Vylyan

Gere & Schubert

Takler

Frittmann

Juhász

Gedeon

Tűzkő

2018. júl. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Az előzőben felsoroltak 80%-a rettenetes ...


Kérdező, bortarsasag.hu

2018. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Még kérdés az is, hogy mi alapján válasszak bort? A küldött honlapon is, ugye van több száz bor, nekem mit kéne néznem rajtuk, mi alapján döntsem el, hogy melyiket vegyem meg?

2018. júl. 27. 13:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Legjobb ha nem a Tescóba kezdesz el vásárolni. Nem azért mert ott is kapni jót de most tudatlanul veszel tíz féle bort? Valami borfedsztiválra kell elmenni ahol több tucat bor is lehet és tudsz kóstolgatni. Vagy borvidékre kell menni picéket látogatni. Ne egyedül sose hogy össze tudjanak kaparni ha baj van.
2018. júl. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A honlapon már egy előszűrésen átment kollekció van, azaz nem futhatsz bele szarba, mint mondjuk a tescoban.


Árfekvés-íz alapján válassz. Kezd a fehérekkel, azoka könnyebb beemelni.


A Bortársaságnál tanfolyamok is vannak, ha érdekel.

2018. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a Nyakas pince borait nagyon szeretem és elérhető áron is lehet kapni. https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidi..
2018. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!