Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha veszek otthonra egy kisebb...

Ha veszek otthonra egy kisebb pálinkafőzöt igaz hogy be kell jelentem az önkormányzatnál?

Figyelt kérdés
Meg a navtól párlatjegyet kell vennem?
2018. júl. 28. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem igaz!

Csak ha legálisan kereskedni akarsz vele.

Saját célú felhasználásra minek kellene zárjegy, meg NAV?

2018. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok és tévedtem!

Változott a jogszabály, itt elolvashatod:

[link]

2018. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
elolvastam de még így sem egyértelmű hogy csak magamnak főzhetek-e pálinkát bejelentés nélkül.
2018. júl. 28. 17:26
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
De, egyértelmű.
2018. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
most akkor igen vagy nem
2018. júl. 28. 17:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem főzhetsz bejelentés nélkül.
2018. júl. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Beszéled a magyar nyelvet? Olvasni tudsz?

Ha a válasz mindkettőre igen, akkor nem tudom hogy nem egyértelmű a belinkelt információ után.

2018. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Volt az a szabály, hogy 50 litert főzhettél otthon saját célra, bejelentés nélkül, de ez megváltozott, ahogy a linken olvashatod.


Hozzáteszem - nem félreérteni! nem követendő példára buzdítva téged - hogy mindezt 1000 emberből egy, aki betartja.

2018. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Először teljesen szabadon főzhettél bizonyos mennyiséget. Aztán az unió belekötött mert a szeszt illene jövedéki adóval terhelni. Erre találták ki a bejelentési kötelezettséget és a párlatzárjegyet. Bemész a helyi jegyzőhöz és szólsz hogy vettél főzőt mert pálinkát szeretnél főzni. Feltétel hogy csak a saját gyümölcsfádról származót főzheted. 50 liter 80 fokos párlatot állíthat elő egy család egy évben max. A nav -nál is be kell jelenteni és párlatzárjegyet kell vásárolni. Literenként 700 forintért. Ezt rá szoktam bízni egy könyvelőre. Az ügyfélkapumon kersztül intézi. Tíz literre kérek minden évben. Azt mondták hogy ha annyira kérek több ne is legyen itthon. Mármint pálinka. Erre ügyelni kell. Sose tudni mikor ellenőriznek. Nálunk a fél falu főzi ha jól tudom az első évben ketten kértünk engedélyt és jelentkeztünk be a jegyzőnél. Jól tudom milyen irigyek rosszindulatúak a népek. Szeretnek jelentgetni. Én inkább levédem magam. Ki bírom azt a 7 ezret. Árulni se de ha jól tudom még elajándékozni sem szabad. A bejelentés és engedély kérése biztos hogy így van. Ha egyéb részletek nem pontosak az azért van mert már nagyon rég olvastam a pontos törvénykezést. Minden esetre jobb ha bebiztosítja magát az ember.
2018. júl. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mit foglalkozol vele? Nyeld a pálinkát, ne jelentése.
2018. júl. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!