Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Beszólnak mert iszok. Mit...

Beszólnak mert iszok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Elég gyakran járok itt a helyi presszóba. (2-3 naponta) Munka után legurítok 2-3 sört. De hangsúlyozom, NEM napi szinten. A környékbeliek, akik elég régóta ismernek, kezdenek beszólogatni. Olyan a presszó, hogy általában a járókelők látják ki van ott éppen. Facebook-ra is feltettem egy képet, hogy épp ott sörözgetek haverommal, erre odaír a szomszéd, hogy "már megint ott ülsz?" Most ezeket, hogy reagáljam le, ha találkozunk élőbe, vagy akár a facebook-on? Eléggé érdekel, hogy mások mit gondolnak rólam ez miatt, de már kezdem lesza.ni. Felnőtt ember vagyok, nincs gyerekem, se feleségem, miért ne ihatnák meg pár sört délutánonként? Ráadásul mondom nem is minden nap. Akik jönnek a presszó mellett ismerősök, olyan szúrós szemekkel néznek rám, hogy ölni lehetne velük. :D Nem értem mi bajuk van. Plusz ezek a cinikus beszólások. Mit javasoltok?

2018. aug. 2. 22:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy nem fogok azért otthon maradni, csak mert pár sznobnak nem tetszik, hogy én mit iszok. Csak azért mégis idegesítenek azok a tekintetek. :D Valahogy reagálni kéne, csak nem tudom hogyan. Annyira azért nem fogok megalázkodni, hogy elkezdek magyarázkodni nekik egyesével, hogy nem minden nap, csak 2-3 sör stb. stb..
2018. aug. 2. 23:10
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

pp ott sörözgetek haverommal, erre odaír a szomszéd, hogy "már megint ott ülsz?" LOL :D


Ez tetszik :D


Szerintem csak viccel.


Aki meg néz szúrós szemmel irigyli tőled a hideg sört, máskülönben miért bámulna.

2018. aug. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként jogos amit az előző válaszoló írt. Felnőtt ember vagy, tehát nem hogy szégyenkezned, de magyarázkodnod sem kell senkinek. Én mikor meglátnám ismerősöm, felemelném felé a korsó sört, hogy "Egészségedre!"
2018. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát szerintem meg inkább engem. Gondolkodtam, ha legközelebb beszól valaki, jól leosztom úgy istenesen, majd elküldöm Sió őszilevet inni, ha ennyire nem tudja elfogadni, hogy én sörözök. Csak hát vannak határok, ha összevesznék valakivel, hamar híre menne, majd mégjobban foglalkoznának velem. Tanácstalan vagyok.
2018. aug. 2. 23:35
 5/14 anonim válasza:
60%
Szánalmas emberek
2018. aug. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ne foglalkozz velük, próbáld poénra venni, felesleges ilyen miatt konfliktusba kerülni bárkivel is. Nyilván nincs saját életük, aztán inkább a tieddel foglalkoznak... Arra azért figyelj, hogy nehogy túlzásba vidd az ivást, de gondolom ezt magadtól is tudod. Nincs jobb a nyári melegben egy jó hideg sörnél. 🙂
2018. aug. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Csak azert nez igy mert azt akarja h megjivd egy sorre xd ne foglalkozz vele.
2018. aug. 3. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Erre egyetlen megoldás létezik: szellemi autonómia.


Ne attól függjön, hogy kinek és, hogy hogyan érzed magadat, hogy mások mit mondanak.

Nem kell megfelelned, nem kell aszerint cselekedned, hogy mások mit mondanak. A "beszólás" sosem rólad szól, nem hozzád tartozik. Neki(k) van(nak) valami harmóniamegborulásaik és ez csak egy projekció. Ne vedd magadra. A cinizmus is belső lelki nyomor. Teljesen hagyd figyelmen kívül. Ha ilyet posztolsz, tiltsd le a kommentelést.

2018. aug. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Ne foglalkozz velük akkor megunják, vagy veszel pár dobozost és otthon iszod meg.
2018. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát én biztos leszarnám.
2018. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!