Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pálinka főzés alapanyagai. Mi...

Pálinka főzés alapanyagai. Mi a legjobb?

Figyelt kérdés

Megéri az almát összegyűjteni cefrének?

Aztmondja a faluban a tőbbség, hogy az alma nem ad olyan sok pálinkát vissza, mint pl a körte. Eddig van kb 200 liter alma cefre, aztmondták jó ha 5 liter le jön belőle tisztán. Nemtudom igaz lehet-e?!

Aki főz főzött már vadkörte (vackor) pálinkát, még az a kérdésem, hogy tudom az nagyon sokat nem fog adni, eddig van kb 90 liter cefre belőle, még van néhány fa, ami nem érett még le. Körülbelül 110 liter lesz. Mennyi pálinkát várhatok 110 liter vadkörte cefréből?

Köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 11. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon keveset, nincs cukor foka.

Kevesebb mint az almából.

2018. aug. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Az alacsony cukortartalmú gyümölcs/termény kevés alkohollá erjed. A fásodó részeket tartalmazó körte esetében a lepárlást megfelelően kell vezetni, mert sok metanol keletkezik.
2018. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Phoney ***** válasza:

Azért mondják, hogy 5 liter lesz az almából, mert ha jó népi szokás szerint csak belehányod a hordóba (vagy maximum felvagdosod), abból tényleg nehezen lesz több.


Most fejből nem tudom, hogy 200 liter alma hány kiló, de 200 kg almának rendesen becefrézve (pépesítve) 15-20 liter 50%-os pálinka a kihozatala.


A körte valójában kicsit kevesebbet szokott adni, de azt kontárul cefrézve is könnyebben kiadja (hogyha magától elpépesedik), innen a népi tapasztalat, hogy „többet ad”.


ma 10:16

Ez a „fás részekből keletkező metanol” egy szakállas baromság. A fából csak destruktív desztillációval, többszáz fokon lesz metanol... szénégetésnél, nem pedig szeszfőzésnél. A pálinka metanoltartalmát leginkább a pektinekben kötött metanol adja.

2018. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Normálisan kell kezelni a cefrét és akkor többszörösét is adhatja.Jó pálinkát csak jó gyümölcsből, nem félig rothadt,penészes stb lehet főzni. Továbbá be kell állítani a pH-t is,pektinbontó enzimmel le kell bontani a gyümölcsnek a héját,szerkezetét hogy az élesztő normálisan tudjon dolgozni. Továbbá lehet, hogy tápsót is adni kell a cefréhez, ha esetleg a gyümölcsben nincs elég tápanyag az élesztő számára.


Persze ha ezeket elmondod Józsibának falun, kiröhög, hogy mekkora hülye is vagy. Sajnos a fentieket elég kevesen tartják be, ezért ihatatlan a házi pálinkák 70%-a.

2018. aug. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a vadkörtével kár foglalkozni. Olyan minimális cukortartalma van. Egyébként a kemény gyümölcsöket legjobb darálni. Alma birsalma pl. Én régi motorizált cukorrépa darálón hajtom le. Plusz pektinbontó. Almából én nem szoktam csinálni. Olyan kaparós ízű a pálesz belőle. Biztos nem ehez való fajtájú az almám. Vadkörtét se csináltam még.
2018. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, ahány ember, annyi féle képpen gondozza a cefrét és főzi ki. Örököltem egy saválló+réz pálinkafőzőt. Ha van akkor miért ne? :)

Ittam már tisztán vadkörtét, almával kevertet is, nagyon jól lett elkészítve, mert nem nagyon rajongok a pálinkáért, de az nagyon finom volt. Nem az volt hogy 1 stampót leguríttok, aztán gurulok vele az árokba...

Köszönöm a segítségeket!!

2018. aug. 11. 17:56
 7/7 anonim ***** válasza:
1 csomó butaságot olvastam. Abból kell főzni amink van. Wadkörte kitűnő. Bodza szintén. Az alma is,ha ingyen van. 1 a lényeg. Ohne zukker !
2018. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!