Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan ihatnék kevesebbet?

Hogyan ihatnék kevesebbet?

Figyelt kérdés
Mostanában az alkohol problémákat okozott nálam, mert ha egyszer elkezdek inni, nem tudom abbahagyni. Nálam nincs olyan, hogy 1-2 sör. Vagy annyi, hogy matt részeg legyek, vagy inkább semmi. Lassan már 2 naponta iszok, akkor úgy a hétköznapokban megtudok állni 8 sörnél kb, de nagyon nehéz. Mindig várom a hétvégét a nagyobb mennyiség miatt. Holnap itt a hétvége és szeretnék kicsit fegyelmezettebben inni, hogy csináljam? Ne írjátok, hogy ne igyak, mert ez nem így működik. Akinek ezzel problémája van, annak nehéz nem inni. Szóval a "ne igyál" felejtős. Nincs valami jó módszer? Antialkoholista sznobok kíméljenek! Köszi a válaszokat előre is. :)

2018. szept. 14. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvonó. Más megoldás nincs, ami hosszútávon is működik.
2018. szept. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet fegyelmezetten inni, háziorvos, de sürgősen, lehetőleg utaljon be valamilyen bentlakásos - esetleg egyházi - intézetbe.
2018. szept. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Te már alaposan függőnek tűnsz a leírásod alapján, láthatod, hogy magadtól nem megy, segítség kellene.

Nem tudok csodaszerről, trükkről, szerintem nincs is olyan.

S ha valami nem szükségestől igazán függsz, akkor a legjobb, ha abbahagyod, ez az alkoholra különösen áll, egy igazi alkoholistának 1-1 alkalmi sör is veszélyes lehet, nagy szünet után is, te pedig benne vagy a közepében.

2018. szept. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja,kb. én is így vagyok.Bár én naponta szinte.Ahogy hazaérek,egyből jön a gondolat,meg a cselekvés.Igaz kevésszer tudom megállni,de eddig csak egy dolog segített,rögtön hazaéréskor jól bekajáltam,és utána nem maradt elég hely a piának,meg nem is kívántam jól belakva.
2018. szept. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Ezt tudatos, felelős, fejben meghozott, majd később betartott döntéssel lehet kezelni.


Én is szeretek piálni, bár nem részegségig. De a múltkor bebáśztam elég ordenárén, másnap fájt a fejem, azóta spec undorodom a piától. Nem is ittam. Még a sörömet is csak kerülgetem a hűtőben.

Ezért nem is értem és nem is értettem soha azbalkoholizmust. A részegség és az utóhatása annyira elviselhetetlen, hogy engem hetekre elriaszt a szesztől általában. Utána is csak nagyon módjával.


De a te esetedben vagy nagy akaraterővel eldöntöd, vagy legalább lecsökkented, ha tényleg nem megy, akkor valóban valami pszichés és elvonós segítség lenne a megoldás.

2018. szept. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs benned önkontroll, akkor csak a teljes leszokás tud neked segíteni.
2018. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Phoney ***** válasza:
100%

Nem ihatnál kevesebbet. Ebben a helyzetben, amikor már se a gyakoriság, se a mennyiség fölött nincs igazi kontrollod, nincs az a trükközés, amivel úgy folytathatnád az ivást, hogy te dönthetnéd el, mennyit fogsz inni. Igazad van, nem úgy működik, hogy „ne igyál”, de kevesebbet inni még ennél is nehezebb, szinte képtelenség.

Ha majd eljutottál oda, hogy teljesen lemondanál az italról, akkor lesz esélyed.


ma 07:13

Ilyen helyzetben már rég nem létezik „tudatos, felelős, fejben meghozott, majd később betartott döntés”. Ezért nem tudod megérteni az alkoholizmust.

2018. szept. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

Nézd én sem vetem meg. Alkoholistának születni kell. (Én nem értek egyet azokkal, akik szerint napi két sör is alkoholizmus.)


Döntsd el mit akarsz. Ha részeg akarsz lenni, csak mert, akkor valami nem kerek az életedben. És a szesztől nem fog megoldódni.


Ha egyszerűen szereted, az OK, de akkor meg gondolj az egészségedre. Biztos vannak szeretteid, akik hiányolnának ha feldobnád a pacskert, nem?


Én is elég jól iszom, napi több sört, korábban rövid is, de a rövidből nagyon visszavettem. Jobb is a közérzetem. Szeretem ha tiszta a fejem. Ha már érzem, hogy sok, abbahagyom, akármit szól is a társaság. Mondjuk, nem én szoktam leghamarabb berúgni.


Sofőr vagyok, kamionos, sokszor másnap meló van, észnél kell lennem. Le tudom tenni, ha vége, akkor vége. Pedig 20+ éve mindennap iszom.


Ki fogsz nőni belőle, meg lehet unni ezt is, annyi más dolog van az életben. Egy veszély van, ha benned az alkoholista gén. Az alkoholista napi egy pohár bortól is függő lesz és nem tud kiszállni. Ott csak orvos és/vagy teljes absztinencia segít.

2018. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha nem akarsz segítséget kérni, (szerintem erre lenne szükséged) akkor valahogy azt kell megoldanod, hogy ne kezdj el inni aznap. Én is hasonló helyzetben vagyok, ha lemegy az első sör akkor kívánom utána a következő 12-t is. Valahogy meg kell állnod legalább hétköznap, hogy ne bontsd fel azt az első sört sem. Én péntek szombaton adok kimenőt magamnak, de hét közben találnod kell okokat, hogy ne igyál és meg is kell valósítanod, ha ez sikerül legalább elfogadható mértékűre redukálhatod az alkoholfogyasztásod. (Igen rizikós, nagy veszélynek kitett csoportba tartozol/unk az alkoholizmus szempontjából..)
2018. szept. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mostanában az alkohol problémákat okozott nálam"

Na, ez az a mondat, ami miatt én nagyon bizakodó vagyok veled kapcsolatban. Az igazi alkeszek nem tartják problémásnak az állapotukat. Pláne nem kérnek segítséget. A te eseted nem ilyen. Józanul teljesen reálisan látod magad, és ijedelemmel tölt el, hogy gyarapodnak az alkoholos esték, és nagy a várakozás benned a kontroll nélküli ivászati lehetőség a hétvége iránt.

Fordulj szakemberhez! Küzdelmes lesz, de megéri! Sajnos több alkohol-függő ismerősömnek a családja vagy a munkahelye is ráment...

Benned megvan a kezdőlöket, hogy megelégelted a helyzetedet.

Küzdj!

Drukkolok neked!

2018. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!