Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért vérzik az orrom ha iszok?

Miért vérzik az orrom ha iszok?

Figyelt kérdés

Most voltam egy 4 napos rock fesztiválon, nem telt el úgy nap, hogy minimum egyszer ne vérezzen az orrom. Napi 25 sör kb. meg egy két rövid. De ezt úgy, hogy délutántól, másnap reggelig. Minden hétvégén elmegyek bulizni ott is elmegy reggelig egy 25 sör és 1-2 rövid. Reggel hazaértem, lefeküdtem aludni. Délben arra kelek, hogy tiszta vér a párnám. Ez mitől van, most az alkoholtól vagy a kialvatlanság miatt? És ez ellen lehet valamit tenni a "ne igyál alkoholt"-on kívül?

22/F



2018. szept. 17. 20:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne az orrodon szívd fel...

Sajnos nem vicces, masszív alkesz vagy így meg fogsz halni!

2018. szept. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

a.) Felmegy a vérnyomásod?

b.) A betintázás miatt horkolsz és kiszárad az orrnyálkahártyád.

2018. szept. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy alkoholizmus ez. Ez csak hétvégenként van.
2018. szept. 17. 20:59
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Akkor alkoholizmus, ha nem tudod abbahagyni. És attól még, hogy nem iszol mindennap, még van benne rendszeresség - minden hétvégén iszol. Komolyan nem gondolod soknak a 25 üveg sört? Menj el egy alapos kivizsgálásra, vérvételre, mert ki tudja, milyen szervi bajod van.
2018. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Hétvégenként 25 üveg sör? ÁÁááá, nem vagy alkoholista.
2018. szept. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
#4-Ez lehet szervi baj?
2018. szept. 17. 21:30
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
simán lehet. akár allergia miatt is lehet.
2018. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
szerintem kamu kérdés. 25 üvegtől annyit járnál vizelni, hogy arra se lenne időd, hogy megvedd a következőt.
2018. szept. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
36%
Mert aki "iszom" helyett "iszok"-ot mond, azt jobb helyen orrba verik.
2018. szept. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

25 üveg sör. 1 üveg sör 500 ml, vagy 0,5 liter. 25 üveg sör 12500 ml, vagy 12,5 liter. Csak úgy mellékesen, egy átlagos felmosó vödör nincs ekkora. De visszatérve rá, a sörök alkoholtartalma itthon 5%-os átlagra tekinthetők. Tehát 12,5 liter sörben van 0,625 liter tiszta (100%-os etanol). Ez 6 deciliter és 2 és fél cent. Ha az átlagos töményre vetítem, akkor az 40%-os. Így az 1562,5 ml, vagy 1 liter 5 deci és 6,25 cent töménynek felel meg. Nos, aki ennyit 1 nap alatt megiszik, az egyrészt olyan szinten mérgezi magát, hogy a gyomra, mája, agya....stb, tehát olyan szervei, ami neked lehet, hogy nem fontos, eléggé hamar tönkremegy. Addig jó, hogy az alkohol értágító és segíti az emésztést, de ennyi alkoholtól annyira kitágul minden ered, hogy csoda, hogy csak az orrod vérzett és nem a bőrödből jött. Ráadásul délutántól másnap reggelig nem 24 óra telik el, hanem legfeljebb is csak 12. Ha egy kicsit tanultál volna középsuliban bioszt, akkor tudnád, hogy az iható alkohol a testben aldehiddé oxidálódik, ami jó kis sejtméreg, főleg, hogy az agyér gáton simán átjut, nem beszélve az összes érfalról, így a szervek külsejéről is.

Idővel az aldehidek tovább oxidálódnak és sima karbonsavak lesznek, amit már a vese kiválaszt és kipisiled. Az, hogy alszol-e vagy sem, a folyamathoz nincs köze.

Az, hogy alig alszol és vérzik az orrod, az még az alkohol nélkül is probléma lenne.

Szóval a ne igyál alkoholt úgy módosítanám, hogy ha gyorsabban akarsz meghalni, akkor a golyó, ha nem annyira, de gyorsabban, akkor még több pia, ha pedig lassabban, akkor kevesebb alkohol fogyasztás is elég.

Anno én is jártam fesztiválokra és nagyon jól elvoltam kevés piával is. Nem bebszni kell, hanem csak egy kevés, hogy oldódj és jól érezd magad. Ha neked ennyi kell, hogy jól érezd magad, akkor ott már sokkal nagyobb a baj. A tipikus kamaszkorplusz-os alkoholizmus már nálad is ott van. Aki ennyit iszik és ilyen időközönként, az bizony alkoholista. Ha egy évben kétszer történne ez meg, akkor még elmegy, de minden hétvégén...

2018. szept. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!