Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kimosott üvegbe meggypálinkát...

Kimosott üvegbe meggypálinkát öntöttem és az üvegben maradt egy kis minimális víz kiöntéskor. Ez ronthat a pálinka ízén?

Figyelt kérdés

tényleg csak nagyon pici pár csöpp vízről van szó

válaszokat előre is köszönöm!


2018. szept. 19. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak nagyon picit. Annyira picit, hogy érezni úgyse fogod. Főleg, mire az üveg aljára érsz. :D
2018. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
általában így szokott lenni :)
2018. szept. 19. 15:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyire fogod érezni, attól függ, hogy milyen gyorsan érsz az üveg aljára. :D
2018. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az alkohol keveredik a vízzel, de - ahogy írod kis mennyiségről, talán egy kis gyűszűnyiről? van szó - cseppet sem rontja az ízét. Nagyobb mennyiségben zavaros (opálos) lenne az ivóvízben levő sóktól, de ez is csak esztétikai, nem ízbeli hiba. Nézetem szerint, biztos, hogy nem ront ez a mennyiség az ízén, de még szeszfokát sem tudja befolyásolni..
2018. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod igen ahogy írtad "gyűszűnyi" mennyiségről van szó nem jutott volna eszembe ez a kifejezés :D
2018. szept. 19. 15:41
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor megnyugodtam :) olvastam olyat hogy valaki fél literes üvegben a pálinkát vízzel akarta felönteni... nem vagyok szakértő de az már gondolom rosszat tenne a pálinka ízének
2018. szept. 19. 15:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha csap- vagy kútvízzel hígítod, akkor - amint írtam - zavaros, opálos lesz, de ez csak esztétikai hiba és fogyasztható. Az alkohol bármilyen arányban hígítható, legfeljebb lötty lesz belőle. Ha desztillált vízzel hígítod, akkor arányosan hígul, tehát kisebb lesz az alkoholtartalma.
2018. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem
2018. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ízén? Pár csepp? A víznek nincs íze! (OK, ezen pl. egy kémiatanár kiborulna). Hogy rontson rajta? Ha a víztől kihígul, azaz jelentős a vízmennyiség, akkor az nyilván ront azon az élményen, amit a pálinka nyújthat. Ugyanakkor pár csepp víz hogy a bánatba? Mittudomén pár csepp Unicum vagy pár csepp Jager, pár csepp szörp, az biztos, de a víz?

Ha pár cseppről van szó, még csak esztétikai hibát sem fog okozni. Én sem szoktam szárítgatni az elmosott üvegeket annak megtöltése előtt (feltételezem így futottál bele ebbe).

2018. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!