Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Opálos lett a pálinkám, mivel...

Kovács gábor lajos kérdése:

Opálos lett a pálinkám, mivel tudnám átszűrni hogy tiszta legyen?

Figyelt kérdés
2018. okt. 6. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Tedd be a fagyasztóba és hűtsd le -20 fokra, aztán egy korty sovány tejet keverj el benne és úgy szűrd át szűrőpapíron.

Ne ijedj meg, először még zavarosabb lesz, mert a tej az alkoholtól egyből összetúrósodik, de a megköti a kozmaolajat, és szűrés során szépen letisztul.

Én a filteres kávéfőző papírszűrőjét használom.


Nagyon lassan fog lecsepegni, de megéri vele bajlódni.

2018. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna kútvízzel (csapvízzel), hanem desztillált vízzel hígítani. Ez ugyan nem válasz a kérdésedre, de tanulság a jövőre.

Az 1-es válaszoló javaslatát nem ismerem, de elhiszem.

2018. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól is opálos lesz. Tapasztalat. 55 fok alatt kezd zavarosodni, afelett tiszta.
2018. okt. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kávéfőző filter jó arra is, hogy már főzés során ezen engedd át az alszeszt. (Legközelebb próbáld ki!) Én mindig így fogom meg a kozmaolaj egy jelentős részét. Tölcsér, abba filter, tölcsér alá edény. Arra kell ügyelni, hogy miután elfogyott az alkohol (kész vagy a főzéssel), nem szabad hagyni, hogy teljesen átfolyjon a szűrűben még felgyülemlett párlat. Ekkor kiveszem a szűrőt, van benne talán fél deci alszesz, azzal együtt kidobom.
2018. okt. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor még nagy töménységben van a szesz. 70-80 fokos, én kiöntöm 5 literes dunsztos üvegbe. Berakom a hűtőbe egy két napra. Szépen beáll a tetejére a kozmaolaj. Ilyenkor kiviszem napfényre és kanállal szépen lehalászom a tetejéről a kozmaolajat. Kicsit tökölősnek hangzik, de egyáltalán nem az. Ez már igazán nem nagy fáradtság, ha jó páleszt szeretnénk eredményként. Nekem bevállt.
2018. okt. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!