Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a legegészségesebb/legk...

Melyik a legegészségesebb/legkevésbé ártalmas tömény ital?

Figyelt kérdés

Pálinka, vodka, whisky, rum, tequila, jager, unicum, stb? Amiben a legkevesebb ártalmas anyag van (pl. azt olvastam hogy a whiskytől jobban másnapos lesz az ember mint a vodkától).

Nyilván pl. vodka és vodka között órási különbségek vannak, így mondhattok márkát is.


2018. okt. 7. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Nyilván a Jager, Unicum, Hubertus, mivel ezek gyógynövény alapúak.
2018. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Unicum és a jó minőségű tiszta házi pálinka.

Az jó vodka sem okoz másnaposságot, mondják. Nyilván az ésszerűség határain belül. Mikor jártam az oroszoknál, ez igaznak bizonyult, bár mondjuk én nem szeretem a vodkát. De fél liter után is tiszta fejjel ébredtem.

2018. okt. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Phoney ***** válasza:

Nincsenek olyan tudományos eredmények, hogy az egyik kevésbé ártalmas lenne, mint a másik.


A 21. századi szesziparban már nem igazán vannak „különösen ártalmas” röviditalok (bár régen is volt, hogy csak rájuk fogják, politikai-társadalmi okokból). A szocializmus „ártalmas itala” pl. a rum [-utánzat] volt, mert abból lehetett boltban 60%-os palackozást kapni, így a legdurvább alkoholistáknak az volt a kedvence. 100 éve ugyanígy járt a franciáknál az abszint. Persze egyiket sem arra gyártották, hogy 60 fokosan idd meg...


Ha valami (a rendkívüli töménységet leszámítva) ártalmasabb lehet, mint a többi töményszesz, az leginkább az olcsó bolti (vagy a szakszerűtlenül készült házi) pálinka, mivel ezeknél esélyes a selejtes, romlásnak indult gyümölcs, ami ráadásul cefrézéskor is érzékenyebb, míg mondjuk a gabonacefre jó minőségben is nagyon olcsó.


A whisky-vodka különbség 1 db kísérlet eredménye, ahol a whiskytől berúgott emberek ugyan másnaposabbnak érezték magukat a vodkásoknál, de minden teszten ugyanolyan jól teljesítettek, szóval képzelheted, hogy nem volt sikító különbség. De egyébként is elég légből kapott lenne a másnaposságból egyenesen levezetni, hogy egy szeszesital mennyire ártalmas. Attól, hogy az egyik italtól másnaposabbnak érzed magad, még lehet, hogy a másik tesz tönkre jobban.


A gyógynövénykivonatok természetesen nem váltják ki és általánosságban nem is csökkentik az alkohol káros hatásait. A gyógynövénylikőrök alapja általában gabona-finomszesz. Pl. az Unicum és a Kalinka akár ugyanaz az alkohol is lehet.


A vodka kétségtelenül az egyik legtisztább ital (mivel törvény szerint nem más, mint hígított finomszesz), de mivel evolúciósan nem a tisztaszeszhez szoktunk (hanem az erjedési kongenereket is tartalmazó borhoz-sörhöz és elődeikhez), ezért az sem garantált, hogy a tisztaszesz a legjobb nekünk. A vodkák minőségében egyébként az ízén-érzetén túl igazán csak akkor lehet egyéb különbség, ha répamelasz is van benne, de ez már a legolcsóbbak közt is ritka, és kötelező is feltüntetni. Persze nem tudni, hogy az mennyivel károsabb, de igen durva másnapot tud csinálni.

2018. okt. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a jó pálinkának nincs párja, a legtisztább ital.
2018. okt. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ha arra gondolsz hogy melyik okoz a legkevésbé másnaposságot akkor szerintem a vodka, de ezt se merem így kijelenteni, mert olcsó vodkától voltam már kutya másnapos míg pl. drága whiskytől még nem, szóval minőségfüggő is, de az tény hogy vodkából lehet a legolcsóbban jó minőségűt venni. A gyógynövénylikőrök kis mennyiségben lehet hogy egészségesek, de egyrészt a legtöbb cukrot tartalmazzák másrészt az édesebbektől pl. Jager, Hubertus nekem hamar kikészül a gyomrom, volt hogy előbb hánytam mint hogy részeg legyek + iszonyú másnaposságot okoznak. Nekem amúgy vodkából Absolut a nagy kedvenc, nagyon lágy, és ha csak azt iszom nem vagyok tőle másnapos, nem olcsó de az vodkából már egy jó minőséget képvisel míg pl. whiskyt, rumot, pálinkát, gint ennyiért max. közepes minőséget kapsz.
2018. okt. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy a whiskey jobban üt, mint a vodka, mert erősebb, márkától függetlenül a whiskey 40%, a vodka 37,5% alkoholtartalommal kapható! Amúgy a St. Hubertus gyógynövény alapú likőr, tehát az tuti "egészségesebb" fajta, más likőrt vagy töményet nem tudom, hogy mennyire! :/
2018. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

# 6


A jobbféle vodka is 40% alkoholtartalmú...

2018. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
6# A 7-es jól mondja. Bár a vodkák 37.5%-ról indulnak de a normálisabbak minimum 40%-osak, de amúgy előfordul ennél jóval erősebb is pl. Smirnoff blue vodka 50%. A whiskyk meg valóban 40%-ról indulnak de ha nem csak az alap márkákat ismered akkor észreveheted hogy elég sok 43-45%-os whisky is van és 50% vagy afelettiek is előfordulnak.
2018. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
A Hubertus meg nagyobb mennyiségben állítom hogy károsabb mint a vodka. Gyógynövény likőr de azok közt az egyik legrosszabb minőség, sok cukor van benne, iszonyúan hánytat és brutál másnaposságot okoz. A Hubertus az a pia amiről ha megkérdezek 5 embert az 5-ből 4 azt mondja hogy azt meg nem bírja inni mert fiatal korában egyszer úgy berugott tőle hogy másnap a halálán volt vagy a vizet is kihányta vagy detoxba volt stb. én is voltam már tőle bitang másnapos, de mivel édes és csak 33%-os így könnyű meginni, ráadásul egy Royal vagy Kalinka árán meg lehet venni így a fiatalok körében mindig is népszerű ital marad, aztán 20 éves koruk körül többnyire kinövik.
2018. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Könnyű tőle berúgni? Érdekes, nem vagyok egy nagyivó, hogy annyira bírjam az alkoholt, és nem is nagydarab (175cm/62kg), de egy összejövetel alkalmával egymás után megittam 7 felespohárral Hubertust, meg se kottyant, nem rúgtam be, nem voltam tőle másnapos, sőt, max. 2-3 pohár még simán belefért volna gond nélkül!
2018. okt. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!