Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az mitől függ, hogy valaki...

Az mitől függ, hogy valaki elesik részegen, valaki meg nem?

Figyelt kérdés
Ahogy észrevettem nem mindenkire jellemző. Nem tudom, hogy ez mitől függ. Jó tudom a mennyiségtől is de voltam már isten igazából részeg. Jobbra, balra mentem cikkcakkba, de elesni soha nem sikerült. Láttam olyat is a kocsmába, hogy az egyik hapsi lelépett a lépcsőn és szinte összecsuklott. :D Jó mondjuk ő már 40 fölött volt. Nem tudom az életkor mennyire játszik szerepet. Én 21 éves srác vagyok. Tántorgok én is össze vissza de csak látom mi van magam előtt. Valaki már egy kavicsban összeesik ilyen állapotban. Ez is alkat függő, vagy ahogy idősödik az ember akkor jön ez inkább? Most, hogy belegondoltam fiatalokat nem is láttam még esni. Inkább csak olyan középkorúakat. Ja és még annyit hozzá tennék valaki még nem is tántorog. Van egy ismerősünk aki pálinkától elkezdve borozik, sörözik, de a mozgásán meg se látszik. Ez mitől lehet?

2018. okt. 9. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Legkozelebb mikor dolsz jobbra balra igyal meg párat és hamarosan el fogsz esni:D

Barátnőm volt úgy hogy ivott vagy 3 pohár vodka narancsot és az már általában megüti,na akkor nem (gondolta gyenge iszik meg)utána meg kb 4et ,kimentünk valószínűleg akkor szállt a fejébe azt se tudta hol van esett össze így meg soha nem láttuk haza is vittük rögtön.

Valószínűleg tudod hol kell befejezni és meg nem jutottal el arra a szintre. De ez nem korhoz kotott . Ha valaki -bírja a piát többet kell innia ahhoz hogy részeg legyen. Azért van az hogy a barátnőm 0,7l vodkát megiszik (ő minden hétvégén bulizik)egy felestol vagyok olyan állapotban mint ő. (En meg 1eve 1x )

2018. okt. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

40 éves az még fiatal... Max. akkor nem, ha már évtizedek óta alkesz...


Nos, én még csak nem is dülöngélek (legalábbis nem tudok róla, de az első pár részegségem után megtanultam a mértéket s azóta eleve nem vagyok részeg, bár kinek mit jelent az). Egyszerűen nem változtat meg az ital még e téren sem, mert ha elég sokat iszom ahhoz, hogy ne tudjak rendesen menni, akkorra már alszom :D

De van, aki nem alszik el, hanem egészen érdekesen viselkedik. Érthető, hogy a mozgása is erősen leromlik.


Én arra gondolok, hogy akinek nem látszik meg a mozgásán, az magához képest még nem ivott sokat. Én nem is tudok sokat inni a spontán elalvás miatt, ha pedig valaki igazán sokat ivott s nem tántorog, akkor nyilván remekül bírja. Lehetne valami kísérlet, mert nem lehet akármennyire bírni az italt, bizonyos véralkoholszint után már muszáj leromlani, majd életveszélyes állapotba kerülni, a szervezet nem tud akármit lekezelni. De nyilván lehet gyorsabban alkoholt bontani meg ilyenek. Sosem olvastam arról, hogy az alkoholtűrő képesség változása mitől lesz s hogyan lehetséges ez...

2018. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elfogyasztott alkohol mennyiségétől leginkább. A mattrészegek már fel se tudnak kelni a földről.
2018. okt. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Soktényezős.


Testsúly, aktuális jóllakottság, egyéni tolerancia.


Én 20-on és 30 évesen sok költséget okoztam az olyan cimbinek, aki le akart itatni.


Ma meg 2-3 pálesz+2-3sör és beállok mint a gerely.


Korral is változik a toleranciaképesség.


46F

2018. okt. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem vagyok szakértő, nem iszom, de mintha lenne különbség a fajtától is, nemcsak a mennyiségtől. A vodka hamarabb levesz a lábról, mint sok más. Rosszul gondolom?
2018. okt. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mansour ***** válasza:
Én életemben nagyon kevés alkalommal ittam túl sokat, de akkor tisztára rosszul voltam, fájt a fejem, szédültem, hánytam. A mozgásomon, viselkedésemen viszont nem látszott meg. Nem dűlöngéltem, nem akadozott a nyelvem, nem lettem agresszív, semmi ilyesmi. És még elaludni is nehezen tudtam, csak senyvedtem.
2018. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem előbb van emlékezetkiesésem mintsem hogy elessek a szédüléstől. Ahhoz nagyon sokat kell innom.
2018. okt. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!