Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a különbség a brandy és a...

Mi a különbség a brandy és a konyak között?

Figyelt kérdés
2018. okt. 10. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

A brandy az borpárlat, amit az EU-ben X ideig kötelező hordóban érlelni, és csak ízetlen karamellt szabad esetleg hozzákeverni (a szín miatt).



A cognac olyan brandy, amit Cognac környékén termesztenek, és több előírás vonatkozik rá, plusz van 1-2 egyedi vonás az érlelésében, ezért pl. mindig minőségi (míg a brandy akár ihatatlanul sz*r is lehet, pl a tesconak gyártott 1800 Ft-os borzalom).



A konyak 6000 Ft fölött kezdődik, és a legtöbb magyar soha életében nem iszik olyat, csak minden brandy-t konyaknak nevez.



Személy szerint egy kicsit túlárazottnak érzem a konyakokat, egy 7 (nem 5!) csillagos Metaxa pl olcsóbb (akár már 4e Ft-tól), és szerintem hasonló színvonal, mint a 6-7 ezres konyakok.

2018. okt. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:
85%

ma 17:23

Ezt a választ én írtam egy másik kérdéshez 7 évvel ezelőtt (mondjuk a kérdés is betű szerint ez volt), de a 7 csillagos Metaxa már nem olyan jó, mint akkor... és azóta a cognac is 8 vagy inkább 9 ezer fölött kezdődik.


A fentiekhez hozzátéve:


1. A magyarban a "konyak" szó igazából soha nem konkrétan a cognacot jelölte, hanem éppenhogy a brandyt. A "konyak" betűzést pontosan azért vezették be (eredetileg a "magyar konyak" kifejezésben), mert addig cognacnak címkézték a magyar brandyt is, és amikor ez francia nyomásra tilos lett (1920 után), akkor így kerülték meg a problémát. Az értelmező szótárban máig se találsz rá utalást, hogy a konyak konkrétan a francia ital lenne.

[link]


2. a brandy sem csak egy általános italkategória neve, hanem annak is sok olyan fajtája van, ami a cognachoz hasonlóan eredetvédett és szigorúbban szabályozott, pl. a brandy de Jerez.

2018. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

#2

És tényleg!:D

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidi..

Kár, hogy a gyakoris válaszok nem tartoznak szerzői jogvédelem alá!:)

2018. okt. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Elnézést Phoney, első vagyok.

Nem éreztem úgy magamon, hogy megfelelőképpen meg tudnám fogalmazni a gondolataimat, ezért rákeresetem a neten. Mivel a válaszod több, mint kielégítő volt, ezért kimásoltam. Legközelebb feltüntetlek szerzőnek. (L)

2018. okt. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!