Likőr megromlik?

Figyelt kérdés

Van szekrényem tetején egy likőr, kb 1 éve kaptam ajándékba, viszont elég régi, 20 éves is lehet, üveg alapján, sajnos dátum nincs rá írva. 18% barack likőr, német vagy osztrák. Különleges alkalomkor meg szeretném bontani.

Szerintetek még jó lehet?


2018. okt. 19. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Simán van rá sansz. Alacsony alkoholtartalom, gondolom magas cukortartalom, rossz tárolás, lehetséges hogy már megcsiccsent. De a puding próbája az evés.
2018. okt. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hát ha nem tejszínes likőr, és bontatlan, akkor lehet nincs semmi baja, de nem hiszem, hogy egy nagyon különleges alkalomra kellene tartogatni.

úgy értem akkor olyat bonts ami biztos jó, 10 éves bikavért, ami hűvös helyen volt fektetve tárolva.

2018. okt. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Duenna ***** válasza:
Nem romlik.
2018. okt. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem romlik, én a 2 éves likőrt ittam meg..
2018. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na lám, minél hamarább el kell fogyasztani és akkor nincs ez a gond, hogy meg kell kérdezni.
2018. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én véstem már ki üveg aljáról bekövesedett Carolans krémlikőr bekövesedett szárazanyagtartalmát, miután leöntöttem róla az egyébként ihatatlan zavaros híg löttyöt.

Apám kapta, 'szott meginni vagy nekünk adni, majd kb 15 évesen bontottuk fel. Használhatatlan volt.

2018. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Konklúzió: kellően hosszú idő után a likőr is meg tud romlani, bizony meg.
2018. okt. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A tejszínes alapúak szerintem meg tudnak, a többi pedig elállhat sokáig de tárolás függő (nem mindegy a fény, a hőmérséklet stb.)
2018. okt. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Phoney ***** válasza:
91%
Ez a likőr valószínűleg nem romlik meg, de ne tartogasd különleges alkalomra, mert az íze már lehet, hogy ellaposodott.
2018. okt. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Romlandó anyag nincs benne, 18% alkoholtartalom pedig szerintem már elég hozzá, hogy ne romoljon meg! 30% fölöttiek címkéjén szerepel, hogy "Minőségét korlátlan ideig megőrzi", egy ilyen gyengébb kiadás is esélyes, de legrosszabb esetben is minimum 10 évig biztosan jó! Kóstold meg, legfeljebb kiköpöd, ha fura íze van, különleges alkalmakra tartogass mást!
2018. okt. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!