Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok

A kérdés

Vörösbor vs fehérbor?

Melyik miért jó? Melyik a jobb? Melyik finomabb? (Értsétek jól)

Melyik márka?

Keress kérdéseket hasonló témákban: bor, fehérbor, vörösbor

dec. 6. 23:11  Privát üzenet  

A válaszok

Ez egyéni. Fiatalon csak édes fehéret ittam, ma már csak száraz vöröset (bár azt is így évi egyszer, nem vagyok boros), kivéve a tokaji aszút, az speciális is főleg eláll, az én évi néhány dl borfogyasztásomhoz ez jól jön.

Márkák sosem érdekeltek. Nem vagyok olyan ínyenc, hogy sokat számítson, ki Cabernet Savignon-ját iszom. Az be szokott jönni. Nyilván van különbség, de nekem irreleváns.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont dec. 6. 23:19 Privát üzenet

Eleve nem megfelelő kérdéseket teszel fel.

Mikor milyen ételhez melyik felel meg jobban?

Milyen alkalomhoz, társasághoz melyik illik leginkább?

Amúgy meg ízlés kérdése, mindenkinek máshol kezdődik a minőség és mást tart "jónak".

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont dec. 7. 01:20 Privát üzenet

A jó borokat szeretem, de nincs olyan, hogy vagy fehér, vagy vörös, amire éppen jobban kedvem van, illetve ami jobban illik egy adott ételhez szerintem.

A szabályokkal nem foglalkozom, mert fontosabb, hogy jól essen, mint az, hogy ne vétsek mások által felállított korlátokhoz.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont dec. 7. 07:58 Privát üzenet

Nem vagyok borivó, nem is értek hozzá.

Ha mégis olyan a helyzet, akkor a félédes vagy édes vörösbor jöhet egy baráti beszélgetéshez.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont dec. 7. 08:53 Privát üzenet
Vörösborral a tannintartalma miatt vigyázni kell azért (van, aki érzékeny rá). Fehérborban is van tannin, de a vörösbor hatvanszor annyit tartalmaz kb.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont dec. 7. 11:31 Privát üzenet
Ezt így nehéz meghatározni, de nekem általánosságban a száraz és félszáraz borok jönnek be a legjobban. Magába fogyasztva a vörös száraz, fröccsnek félszáraz rozé vagy fehér.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont dec. 7. 19:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mik a kedvenc olcsó boraitok?
Rosé, vörös és fehér bor (mindhárom édes) íze?
Melyik a legfehérebb fehérbor és a legvörösebb vörösbor?
Gere Pincészettől melyik vörösbort ajánlanátok?
A vörösbortól miért lehet berugni jobbab, mint egy fehér vagy egy rozétol?
Tudtok olyan internetes oldalt vagy egy könyvet, ahol megismerhetném alaposabban a borokat, borfajtákat? (angol vagy magyar is lehet)

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Bor, sör, röviditalok rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!