Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy cherry ízbomba jellegű...

Egy cherry ízbomba jellegű whiskyt keresek, vki aki jártas az italok világában? Részletek lent

Figyelt kérdés

Ne legyen füstös,legyen kifejezetten komplex gazdag ízekben, egyfajta kiváló cherry bomba talán.

Nekem eddig a legtöbb itallal az volt a baj hogy nagyon egysikunak találom őket, pl likőrök többsége aroma cukorral, vodka csak etanol íz, rum megintcsak édes mesterséges aroma. Azt mondják whisky a legkompleszebb ízeket tudja nyújtani az összes közül ezért kiváncsi lennék milyen a legaromásabb



2018. dec. 14. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Kóstolj meg egy Henessy Cognac-ot.
2018. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a cognac eddig megsem fordult a fejemben viszont határozattan jó ötletnek tartom! Annyit elfelejtettem megemlíteni hogy sör bor pezsgő stb ilyesmi nem játszik,a töményebb italokat kedvelem csak.
2018. dec. 14. 20:27
 3/6 Phoney ***** válasza:
100%
Sherryre gondoltál, és próbálj ki mondjuk egy Glendronach 12 vagy 15 évest. Egyébként rumokból is (meg vodkán kívül úgy kb. mindenből) léteznek komplex és vaskos cuccok, de igaz, hogy whiskyből könnyebb ilyeneket találni.
2018. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen arra, a problémám minden esetben az volt eddig hogy egész egyszerűen nagyon unalmasnak találtam a legtöbb italt, nem azt mondom nem élveztem de mondhatom majdnem mindig nagyon egysikuak voltak ízt tekintve, szeretnék már vmi igazán különlegeset amely valóban komplex és nem egy mellékes lábjegyzet.
2018. dec. 14. 20:34
 5/6 A kérdező kommentje:
Közben ahogy olvastam Cognac felejtős gyengébb lágyabb izek jellemzik, inkább illat terén ad mint izben.
2018. dec. 14. 23:26
 6/6 Phoney ***** válasza:

Igen, a cognac alapvetően elegáns műfaj, biztosan lehet ízbombákat venni abból is, de az egyrészt igen drága lesz (szerintem 30 fölött), másrészt drágán is csak egy részük.


Brandyk közt az armagnac az ízbomba-műfaj, de azt megint csak drágán érdemes nézegetni, mert a technológiájából adódóan elég sok érlelés kell neki.


Milyen konkrét italokat találtál eddig egysíkúnak azokból, amik nem vodkák voltak?

2018. dec. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!