Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholizmus vagy ez normális?

Alkoholizmus vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azon gondolkodtam épp el így a napokban, mivel ünnepek stb. hogy azért minden nap vagy pezsgő vagy bor lecsúszik esténként. De a elmúlt hónapokban is hetente 1-2x egy egy pohár bor lecsúszott. Igazából én sosem azért iszok mert nembírom az alkohol nélkül, hanem inkább egy finom vörös vagy fehérbort szívesen kortyolgatok esti filmezés közben.(Már olyan is volt hogy valami elképesztően rossz bort vettünk és simán kiöntöttem és az nap nemittam) De utánna olvastam itt GYIK -en és sokan olyat írnak hogy napi 2dl vörösbor már alkoholizmusnak számít és kétségbe estem ez miatt. Én egy alkoholistát úgy képzelnék el aki semmiképp se bírja tisztán ki azaz munkaviszonya megromlik az alkohol miatt esetleg elis elbocsátották, reggel egyből az első a üveg és nem bor meg finom pezsgő hanem valami minél töményebb. Én pl pálinkát csak buliban vagy haverokkal iszom de még amit írtam bort vagy pezsgőt aztis a párommal szoktuk szóval egyedül sosem iszom. Mit gondoltok hol a határ? Én úgy gondolom hogy ami nem megy az egészségre az addig nem jelent gondot, egyszer élünk és élvezzük ki!:) Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok és boldog új évet!
2018. dec. 25. 20:48
 1/6 Cute_Psychopata válasza:
100%
Én is úgy gondolom hogy azt az embert lehet alkoholistának hívni aki nem tudja megállni hogy igyon, és mértéket sem tudd szabni magának.
2018. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok ezzel egyedül, szerintem sincs abban semmi rossz ha egyszer-kétszer egy héten valaki megiszik egy finom pohár bort. Azt hogy hogyan keződik ez az alkoholizmus folyamat már nemtudom, de szerintem oda kell valami kiváltó ok is az életben.
2018. dec. 25. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Az alkoholizmus nagyon alattomos dolog. Észrevétlenül lehet rászokni, de heti 1-2 alkalommal egy pohár bor még nem gond. De a mindennapi fogyasztás már bizonyos szinten függőség. A leírásod alapján ez még nem alkoholizmus.

Ünnepekkor meg pláne megengedhető egy kis lazítás.

Nyugodtan lehet borozni néha, csak tudni kell tartani a mértéket és nem szabad, hogy a napi rutin részévé váljon az alkohol fogyasztás.

Nekem a borozás, az egy "ünnepi" dolog. Havonta néhány alkalommal veszek egy üveggel és abból iszogatok 1-1 pohárral. Már az is egy külön élmény, hogy kiválasztom, hogy melyik bort vegyem meg :)

2018. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm a válaszod! Énis így gondolom, főleg hogy valaki nem azért iszik hogy berúgjon hanem azért hogy lazítson és az ugye két teljesen különböző dolog.:) Ezért is tettem fel a kérdést mert eléggé alattomos dolog és kíváncsi voltam a véleményetekre. Még nem volt "dolgom" egy alkoholistával sem ezért nincs nagyon elképzelésem milyenek lehetnek csak híreket/fórumokat olvastam róluk amik ugye nem szépek és eléggé durva, hogy mit is tud kiváltani az alkohol az emberből... Eszembe nem jutna az agresszió vagy bármi más alkohol hatása alatt. Csak szerintem abban is van valami, hogy az alkohol csak előzhozza hogy milyen is az ember valójában legmélyebben mivel felszabadultabbak tőle az emberek. Köszönöm a válaszokat!
2018. dec. 25. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában divat lett hogy sokan alkoholistának titulálnak mindenkit aki néha iszik 1-2 adag alkoholt. Ez egyáltalán nem alkoholizmus. A minőségi bor kismértékben tehát naponta max. 2 deci még egészséges is, főleg a vörösbor. Jót tesz a szívnek és az érrendszernek. Ünnepekkor meg szerintem az emberek nagyrésze valamivel többet iszik a megszokottnál elvégre szeretnének kicsit lazítani az egész éves hajtás után. Ilyen mértékben ihatsz nyugodtan. Egészségedre!
2018. dec. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha valaki néha iszik akkor nem alkesz ha minden nap akkor igen

és ha már felteszed a kérdést lehet benne valami

ne igyál egy hétig ha ki bírod kattogás nélkül akkor nem vagy az

2018. dec. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!