Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen whiskyt vegyek?

Milyen whiskyt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdő whisky ivónak mondanám magam. Ez azt jelenti, hogy mostanában eléggé megkedveltem a whiskyzést. Eddig csak Ballentines-t, Jim Beam Red Stag-ot, illetve még régen valamiféle Chivast ittam (már nem emlékszem hogy pontosan milyen volt, de eléggé ízlett...).

Tudom az első kettő inkább a kuka kategória, épp ezért kérdeznélek titeket, hogy mit ajánlotok-mik a legjobb whiskyk 6-7 ezer forintért a különböző kategóriákban szerintetek?

Illetve azt is hallottam, hogy ha teljesen "kezdő" vagyok, akkor bourbon whiskyvel szerencsésebb indítani, aztán később jöhet a skót... Ennek lehet valami valóságtartalma, vagy teljesen hülyeség?


2018. dec. 26. 04:42
1 2
 1/17 Phoney ***** válasza:
92%

Hogy inkább bourbönnel kezdj, abban annyi igazság van, hogy 10 ezer alatt a skótoktól jobbára blended whiskyt kapsz (és hát a skót blended whiskyk az utóbbi évtizedben egyre kínosabb szintre süllyednek), vagy olyan malátawhiskyt, ami éretlen. A bourbon ebben az árkategóriában kicsit jobban teljesít.


Ami 6-7 ezer körül jó, az pl. a Four Roses (bár ebből inkább a literest érdemes venni), Old Grand Dad, Wild Turkey, Bulleit Bourbon. Az utóbbiak 7-8e körül kezdődnek, de ennyit érdemes rátenni, mert alatta már nem nagyon van semmi értelmes. Írekből a Bushmills Black Bush is elég korrekt vétel 8 körül.

2018. dec. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Méghogy a Ballantines és a Jim Beam kuka??? Jó vicc! Mindkettő ismert, minőségi whiskey márkák! Sógorom nem iszik meg akármit, de pont a Ballantines a kedvenc whiskey-je! A harmadik szerintem a Chivas Regal lehetett, az egy nagyon jó minőségű és eléggé drága whiskey! Sokat nem tudok mondani, mert eddig én is csak 3 féle whiskey-t kóstoltam:

Jack Daniel's - az a kedvencem! Kellemesen füstös utóíze van, amit nem tudok megúnni, érdemes kipróbálni!

Ballantines Brasil - lágyabb íze, hozzáadva egy kis lime, összeségében kissé fura, nekem annyira nem jött be.

Joe Black - na az tényleg kuka! Egy olcsó lőre, ami bár kellően erős, de az íze élvezhetetlen, inkább csak simán az "iható"-kategória, de semmi extra! :/ Nagyon olcsó, de olyan is!

Jim Beam, Johnny Walker, és sima Ballantines, ezeket még nem kóstoltam, de mindenképp meg akarom. Összegezve, attól függ, ha a selymesebb, lágyabb ízű whiskey-ket részesíted előnyben, akkor Ballantines, ha viszont a füstösebb ízűeket, akkor egyértelműen Jack Daniel's az ajánlatom!

Illetve még szintén nem kóstoltam, így nem tudom, hogy milyen ízvilágot képvisel a Jameson márka, de azt is nagyon sokan dícsérik!

Azt, hogy milyennel indítasz, hülyeség, minden ami fogyasztható csak ízlés dolga!

2018. dec. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Phoney ***** válasza:
93%

ma 14:50

Tudod az a nagy trükk ebben az egészben, hogy mindig a "jól ismert, minőségi márkák" mondják meg, hogy jelenleg éppen hol kezdődik a "minőségi whisky", és ezt a vonalat folyamatosan lefelé tolják. Konkrétan a Ballantine's és a Jim Beam alapkiadása 2015-ben már annyira nyers volt, hogy mindkettőnél kénytelenek voltak stílust váltani a további lebutításhoz. Ha 10 év múlva majd olyan rossz lesz a Ballantine's Finest, mint ma a Joe BLack, akkor is azt fogod mondani rá, hogy "ismert, minőségi whiskey"... ma is annyira minőségiek, hogy a gyártóik is csak üdítővel keverve ajánlgatják őket. Persze, önmagukban is ihatóak, csak éppen nem élvezhetőek.


A Ballantine's Brasil mellesleg nem whisky, hanem egy olyan limelikőr, amiben nem lehet érezni, hogy milyen szeszből készült. Ennyi erővel lehetne "brandy" vagy "rum" is, vagy készülhetne rojálvodkából, akkor is ilyen íze volna.

2018. dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

AZ 1-estől kérdezném, hogy látom, hogy te már tapasztaltabb vagy a kommersz márkákon kívül is.

A sima-eredeti Jack Danielről mi a véleményed például?

Illetve az általad felsoroltak közül neked melyik jött be a legjobban?

2018. dec. 26. 16:03
 5/17 Phoney ***** válasza:
78%

Az alap Jack szerintem egy kimondottan gyenge whisky azért a pénzért, főleg a többi amerikaihoz képest. Aki többet is ismer ebben az árban, az nem a Jacket fogja dicsérni. (Mondjuk a drágább Jack D-knél is ez a helyzet.)


Amiket felsoroltam, azokból a Bulleit Bourbon.

2018. dec. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Én arról beszéltem, a sima eredeti Jack Daniel's-ről, azt imádom, egyéb más változatait még nem kóstoltam. Januárban fog megszületni az unokahúgom, és akkor majd sógorom egy "különleges whiskey"-vel akar koccintani, aztán elárulta, hogy Jack Daniel's Fire-re gondolt, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz!
2018. dec. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem az újévet egy Bulleittel fogom indítani! Köszönöm szépen a segítséget!
2018. dec. 26. 17:03
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Az alap Jack Danielsnél még a Fekete Jim Beam is jobb hasonló áron, pedig az se a régi már. Amúgy az alap Ballantines és Fehér Jim Beam azért nem kuka kategória, az ihatóságuk a stítusváltás óta teljesen rendben van csak épp kb. semmi karakterük nincsen. Egyébként minden ismertebb whisky túl van árazva, se a Jack Daniels se a Jameson se a Jim Beam se a Ballantines se a Johnnie Walker se a Chivas Regal nem éri meg az árát. A whiskyre is igaz mint sok minden másra hogy a nagy márkáknál a nevet is meg kell fizetni, meg ugye ezek vannak reklámozva is a reklámköltséget is a vásárlókra terhelik így egyértelmű hogy ugyanazért a pénzért amiért veszel egy ismert népszerű whiskymárkát jobbakat is lehet venni a kevésbé ismertek közül.
2018. dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
A Jack Daniels Fire sem éppen whisky, hanem egy whisky alapú fahéjas likőr. Az alap Ballantines meg szintén az alsópolcos kategória.
2018. dec. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, most látom én is, hogy a Fire nem whiskey, szóval akkor azért gyengébb! (35%)
2018. dec. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!