Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A vodkának nincs alapból ízé...

A vodkának nincs alapból ízé csak az alkohol, mégis mit takarhat a vodka aroma? Komolyan ahhoz is kitaláltak már valamit hogy jobban alkoholosnak tűnjön valami?

Figyelt kérdés
vodkát utánzó szeszesitalnál futottam most bele "Csévi Vodicka" gondoltam ebben az ízesítettektől eltérően nem lesz aromázás, de itt sem maradhatott ki, víz, gabonaszesz és VODKA AROMA a tartalma. az miaz?:D milyen íze van ami miatt kell egy higított vodkába?
2018. dec. 29. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

ezer éve van finlandia áfonyás vodka meg mindenféle ízesítésű.


ez nem mai dolog

2018. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem jól értelmezted. nem ízesített, aromázottról beszélek, hanem mikor egy alap szeszt akarnak vodkává tenni aromával. ilyet még nem láttam
2018. dec. 29. 20:10
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Amit kapsz kommersz vodkát az egyik sem lepárlat , hanem a tiszta szeszből , vízből és aromából készült itóka lesz.
2018. dec. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
neem, néhány éve még mikor utoljára ittam ilyet, mikor még a kommerszeket 37,5-esre lőtték be simán volt szesz+víz változat ilyennél, szóval ez is működött
2018. dec. 29. 20:24
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

A válaszodra konkrét választ nem tudok adni, de azért leírom a következőket:

a "vodka" szó az orosz nyelvből származik (вода azaz voda = víz, a водка azaz vodka = vizecske) és rozsból főzik. Emiatt nem ajánlatos gluténérzékenyeknek inni vodkát.

2018. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Phoney ***** válasza:
91%

Ez egy (túlzottan) felvizezett vodka (amit csak a 37,5% alatti alkoholtartalom miatt nem lehet vodkának nevezni), és az ilyeneknél valahogy meg kell oldani, hogy ne érződjenek annyira vizesnek, mint amilyenek. Ehhez olyan aromaanyagokat adnak hozzá, amik kis mennyiségben is szeszízűbbé teszik. (Ez egy réges-régi szeszhamisítási módszer legális továbbfejlesztése.)


A vodkát más szempontból valóban nem kell „utánozni”, mivel a kommerszekhez használt finomszesz automatikusan vodka, hogyha legalább 37,5%-on palackozzák. Ezért van az is, hogy 37,5%-tól kezdve csak „igazi” vodkákat találsz.


ma 20:13

A vodka kizárólag tisztaszesz (finomszesz) lehet, azt vágod? És igen, az emberi fogyasztásra készült finomszesznek lepárlással kell készülnie.


ma 20:27

Ha szerinted a vodkában glutén van, akkor elképzelésed sincs, hogyan készül a vodka. Ez olyan, mint a tiszta pálinka cukortartalma: nincs neki. A vodka gluténtartalmától tartani olyan, mint a levegő gluténtartalmától a búzaföldek 20 km-es körzetében.

Mellesleg igencsak sok vodkát főznek kukoricából, búzából és árpából is, hogy ritkább alapanyagokat már ne említsek.

2018. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
valóban, ez már csak 33%-os, nehéz lehetett volna másképp eltüntetni a felvizezést gondolom
2018. dec. 29. 21:01
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt Phoney (6. válaszoló)!

Nincs igazad, vagy rosszul értelmezed a válaszomat. Én az eredeti orosz vodkáról írtam, ami rozsból készül. Mivel a gluténérzékenységgel érintett vagyok, hidd el nekem, hogy ilyen állapottal mit kezdhetek a gluténtartalmú ételekkel, italokkal. Abban igazad van, hogy vodka sok mindenből készülhet (pl. kukorica, ami gluténmentes). Ha nem tudnád, glutént csak 4 gabonaféle tartalmaz (és jó néhány ún. E-összetevő). Ezek a búza, árpa, rozs és a zab. Azt is jó ha tudod, hogy a zab nem minden gluténérzékenynél vált ki reakciót. Pl. a cseh becherovka sem olyan szeszből készül, ami glutént tartalmaz. Ezt a gyárban érdeklődtem meg, tőlük tudom. Ugyanígy iható nekem a szlovákisi sárga vignettás "Spišiacka borovička" is. Ezt is tőlük tudom. Rátérek a sörre, ami - köztudottan - árpamalátából készül, tehát glutén is van benne. Az én szervezetem tolerálja, de nem mindenkié.

2018. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Phoney ***** válasza:
100%

Tisztelt Ssaa, "az eredeti orosz vodka" ilyen formában csak egy romantikus elképzelés. A búzából készült Russian Standard (Русский Стандарт) pl. mitől nem eredeti orosz vodka? Szentpétervár nem eléggé Oroszország? De ha történelmi vonalon nézzük „az eredetit”, akkor se létezett sem olyan, hogy a nem rozsból készült vodkát ne nevezték volna vodkának az oroszok, se olyan, hogy rozson kívül ne főztek volna másból. Az igaz, hogy (a legtöbb európai országhoz hasonlóan) az oroszoknál is a rozs volt a leggyakoribb terményfelesleg, ezért a legtöbbször abból főztek szeszt, de olyan sose volt, hogy a vodkának csakis rozsból kell készülnie. Ez olyan, mint mikor egyesek kitalálják, hogy az igazi whisky árpából készül – abszolút védhetetlen. Igen, tudom, hogy sokszor előadják ezt a hülyeséget a „népszerűsítő ismeretterjesztés” keretében, de szeszesitaloknál ez sajnos egy nagyon hiteltelen műfaj.


A glutén pedig (mint általában a fehérjék) nem illékony, nem desztillál szeszfőzéskor. Az égetett szeszek gluténtartalmával nem tudományos alapon, hanem a „nem értek hozzá, úgyhogy biztos, ami biztos” elvén riogatnak, vagy olyan „mágikus” elven, hogy ha a búzában glutén van, akkor a búzavodkában is biztosan lennie kell. (Meg persze egyes szeszgyártók piaci előnyt csinálnak abból, hogy úgy beszélnek a párlataik gluténmentességéről, mintha nem minden égetett szesz volna gluténmentes.) Így természetesen már a whiskyben sincs glutén, de a vodkánál azért különösen humoros gluténtartalomról beszélni, mert a vodka rektifikált alkohol, és abból még olyan dolgokat is igen jól elválasztanak, amiket amúgy nagyon nehéz elválasztani az etanoltól. Szóval ez olyan, mintha az ötéves pistike rizibizit válogatna szét rizsre és borsóra, és attól félnénk, hogy véletlenül hatvanlilós köveket is bele fog válogatni.

2018. dec. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

ssaa!


Az, hogy kérdezgetsz gyárakat, az aztán sokat ér... :D Biznisz a GM élelmiszerek, így a GM alkoholos ital is! Há' gondolhatod!

Elhiheted amit Phoney mond (enyhén szólva sem egy tájékozatlan ember, ha alkoholról van szó!).

Engem nem érint ez hál' Istennek.

Van két rokon viszont akit érint, s ebből az egyik még szokott is alkoholt fogyasztani, na tőle hallottam először ezt. S kérdeztem, hogy ez tapasztalat, vagy honnan szedi ezt, mert a pofám leesett mikor hallottam ezt tőle. Tényleg akkora abszurdum, mintha a pálinkában meg cukor lenne... No mondanom sem kell, hogy úgy le lettem hordva, mint annak a rendje, hogy lehetek ekkora idióta, hisz hát gabonából készül...

Azt eltudom fogadni, ha nincs igazam, de ha ezt úgy adják a tudtomra, hogy lehordanak, na azt bevallom, nehezen tudom elviselni. Így hát addig kutakodtam az ügyben, míg találtam egy gluténérzékenyeknek írt listát, hogy mely vodkákat fogyaszthatják, vagy 20-30 fel volt sorolva, gyak. az általam összes ismert márka, sőt megannyi ismeretlen is és azt írták a többinél is határérték alatt van a gluténtartalom. Hát, erre is annyival reagáltam, hogy: he? Persze ez sem valamiféle "hivatalos" közlemény volt, valaki jó szándékból összeírta.

Tovább kutakodtam és megtaláltam azt, hogy a vmilyen nemzetközi élelmiszer biztonsági szervezet vagy mi a franc vizsgálata szerint a whisky és a vodka nem tartalmaz glutént!!!

Ti jobban tudjátok, mert ezzel együtt kell éljetek, meg tudom azt is, hogy a tolerancia küszöbe is változó lehet, egyén függő, de nem lehet, hogy ez egy hülyeség, hogy a vodkában glutén van? És pusztán ennyi az alapja, ahogy rokonomnál is, hogy "hát gabonából készül, ember"? Hogy a sörben van, visszamarad benne vmennyi, az egyértelmű, hisz nem párlat!

Minek után ez biznisz, elindult egy folyamat, mely alapján büntetik azokat a gyártókat, akik kiemelten gluténmentes "verziót" is készítenek az alaptermékük mellett, teszik ezt olyan terméknél mely összetevő tekintetében egyébként sem tartalmazhatna glutént. Még nincs rend ebben, de majd lesz.

2018. dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!