Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nem engedik a szüleim, hogy...

Nem engedik a szüleim, hogy igyak szilveszteri buliban, mit csináljak? 16/F

Figyelt kérdés

Lassan 17 vagyok és már jópárszor voltam a barátaimmal kocsmában.

Sosem jöttem haza részegen és a szüleim sosem tudták meg hol voltam.Tudom hol a határ.


Megbeszéltük a srácokkal, hogy csinálunk egy bulit és mindegyikünk hoz 5000Ft értékben valami piát(bor, sörök, jäger,vodka)

Ma vettem a bátorságot és megkérdeztem a szüleimet, hogy nem e akarnak venni nekem egy gin-t, hogy azt vigyem a buliba, mert gondoltam, hogy már ennyi idősen ezt SZILVESZTERKOR meg lehet engedni.El is mondtam, hogy nem leszek seggrészeg és nem piálom magam halálra.De nem hiszik el.

Minden haverom szülei megengedték és vettek is nekik egy-egy üveg valamit.

Erre meg mégjobban kiakadtak, és azt mondogatják, hogy tudják, hogy nem fogom megállni és inni fogok meg csak a piálásról fog szólni az egész buli, meg megyünk a detoxba, meg ne kövessem a többi gyerek példáját,eg stb.


Nyilván igazuk is van egyrészről, mert minden szülő félti a gyerekét,ert bármi történhet.De furcsán tekintek arra, hogy a tágabb ismerettségi körömben meg hallottam is sok velem egykorútól, hogy simán ennyit megengednek, hogy kicsit elengedjék magukat.Főleg az év utsó napján.



Az a bajom, igaz, hogy elengednek, de max egy pezsgővel ami jóval olcsóbb mint amit a többiek hoznak.(nem a pénz miatt, hanem mert féltenek)

+ Izgulhatok egész bulin, hogy majd reggel jól lebasznak..



Mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Mit tegyek, hogy győzzem vagy nyugtassam meg őket?



2018. dec. 30. 14:52
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%
Hát én sem asszisztálnék a majdnem 17 éves gyerekem piálásához. Amúgy ha mindenki 5000 Ft értékben visz piát, akkor abból bizony lavoros buli lesz.
2018. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
96%
Vidd el azt a pezsgőt és süss mellé anyukáddal valami sósat . Úgy is mindenki ha iszik akkor jól jön valami ami felszívja. Anyukád szemében is jobban jössz ki szerintem mintha 5000ft értékben piát kéne venned.
2018. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
69%
Le lehet pontozni és jöhetnek a kommentek hogy a 16 éves gyerek ne igyon. Ti ennyire jó gyerekek voltatok fiatalon ? Nem hiszem. Félreértés ne essék nem pártolom. Én 15 éves korom óta járok el házibuliba a barátaimmal, és sosem voltam részeg, mert sosem iszom annyit hogy rosszul legyek, eszek is mellé rendesen és vizet is iszom közben. Nem ismerjuk a kerdezőt , a szülő természetes hogy félti a gyereket de a gyerekben is van annyi hogy nem issza magát a sárga földig...
2018. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
92%

Túl sok lesz ott a pia, az a baj:(

Mert nem azzal van a baj, hogy iszol valami töményet, hanem azzal, hogy TUTI lesz, aki elveszíti a mértéket:( - ez a tapasztalat...

A pezsgő jó, mellé én inkább egy üveg bort vinnék, és NEM innék kevert löttyöket! Egyél mellé és ne vidd túlzásba!

Ha most minden rendben lesz (legalábbis veled), a szüleid jövőre majd bátrabban engednek el - addig is örülj, hogy egyáltalán mehetsz!

2018. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
92%

5000Ft/fő az rengeteg. Mármint nem az összeg maga, hanem a piamennyiség. Ennyiből simán veszel egy nagyobb kiszerelésű jagert, unicumot, gint stb.. egy üveg elég több főre. Most gondolj bele, ha mindenki vigy CSAK egy töményet. Ee, ha minden második ember visz is csak, az is sok. Persze lehet több ezer liter tömény közt is normálisnak lenni, meg lehet ésszel inni.


Nem tudsz mit tenni, ezen ne veszekedj a szüleiddel. Vigyél egy pezsgőt meg valami üdítőt. Vegyél chipseket/süssetek valamit, lehet magyonb király leszel valami ilyesmivel:)

2018. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon rossz gyerek voltam 17 évesen, szóval bőven túl sokszor rúgtam be akkoriban, úgyhogy hidd el nekem, baromi sok 5 ezer forint piára per fő, olyan csatakrészegek lesztek, ha mindenki egy nagy üveg töményet megiszik, hogy anyádéknak lesz igaza a detox-szal kapcsolatban. Vigyél kaját a pezsgő mellé. Mindenki örülni fog neki, mert a többiek úgyis csak piát fognak hozni.
2018. dec. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
20%
Annyi kreativitás nincs benned hogy valamelyik haverod szülőjét megkérni hogy vegyen,és kifizetni neki....
2018. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
66%
Én is amondó vagyok, hogy inkább rágcsálnivalót és csokoládét vigyél, utóbbi gátolja a gyorsa alkohol felszívódást. Nem az alkohol a baj alapvetően, hanem az, hogy aki gyakorlatlan, az nem tudja magán lemérni, hogy mikor van elég, amikor abba kell hagyni vagy szüneteltetni az ivást.
2018. dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
82%

Ezek szerint csak neked vannak normális szüleid. 5000 Ft/ fő az egy üveg tömény fejenként, ebből alkoholmérgezés lesz s fél bandának.

Felnőtt felügyelet lesz veletek? Ha nem, én el sem engednélwk

2018. dec. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
96%
Miért kéne egy 16 éves gyerek bulijának a piálásról szólnia?
2018. dec. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!