Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogy én nagyon...

Miért van az, hogy én nagyon nem bírom a piát? 17/f

Figyelt kérdés

Nekem már 1 sör meg 1 féldeci megárt valahogy pedig 70 kg vagyok...


Haverom 18 éves fiú, 56 kiló körül van, de őt meg nem lehet egyszerűen rendesen berúgatni.


Szilveszterkor ők már délutántól vedelték a sört, aztán jöttek értem hogy menjek ki, akkor apuval megivott még 2 házit, autóban söröztek tovább. Amikor elfogyott a sör vett egy üveg vodkát, azt ketten megitták. Éjfélkor ugye pezsgőzött mindenki, abból is jópár pohárral lecsúszott neki. Éjfél után amikor elfogyott a pezsgő akkor beültünk egy bárba. Ott minimum 6 felest megivott a többiekkel, aztán elkezdtek viszkit inni, abból is minimum 3-at megivott, aztán már csak sörözött hajnalig.



Én a 2 házitól meg egy sörtől + pezsgő és 1 felestől szédelegtem, a feles már majdnem jött vissza, neki meg semmi baja nem volt ennyitől, egyenesen ment és rendesen beszélt...

Másnap nekem meg a többieknek is kicsit fájt a fejünk , neki meg semmi baja nem volt, délután kint sörözött már az egyik haverjával.


Mindig mondják hogy lehetetlen mennyiséget meg bír inni, talán azért mert kocsmában dolgozik suli mellett hétvégente, és szombaton 22.00-kor zár a hely hivatalosan, de hajnalig ott szórakozunk (én is ott szoktam velük lenni), na ott is már zárás előtt úgy 8-kor elkezdenek piálni, volt már hogy reggel másztunk haza.


Minden hónapban ő kap a tulajtól 3 üveg azt a legolcsóbb pálinkát hogy az az övé a fizetés mellé, neki az jár. Azt szokják inni, meg aztán mindenki fizeti a köröket. Volt hogy a tulaj is ott ült velünk, az is fizetett jópár kört, ő is ivott velünk.


Neki alapból ilyen lehet a szervezete, vagy lehet hogy a munkahelyi piázás miatt hozzászokott volna annyira a piához, hogy már nem is árt meg neki nagyon?



2019. jan. 2. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Nehéz életed lesz, de legalább ember maradsz. Bármilyen furcsa, sok előnyöd lesz abból, hogy nem leszel pocsolyarészeg összehugyozott nadrággal. Nem kell megmutatni a barátaidnak, hogy tökös gyerek vagy, még akkor sem, ha nem bírod a piát.

Légy egyéniség. Ne egy leendő alkesz legyen a minta.

2019. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ettől ne érezd kisebbrendűnek magad. Inkább örülj, mert nehezebben leszel alkoholista. Valószínűleg az alkoholt nagyon gyorsan bontó alkoholdehidrogenáz enzimet termel a májad, azaz gyorsan, hirtelen, nagy mennyiségben keletkezik a mérgező acetaldehid.
2019. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha azt nézed engem hamarabb vinne detoxba a pia minthogy ne tudnám mit teszek, az alkohol szerintem nem nagyon képes ilyenre legalábbis nálam nem, max megtanitalak normálisan ütnini vagy kiszabadulni egy fogásbol de csak ha utánna megölelgetjük egymást xd
2019. jan. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!