Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sört miért nem szoktak melegen...

Sört miért nem szoktak melegen inni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nem szoba melegen, hanem kifejezetten felmelegítve. A kérdés apropója, hogy voltam sörgyárban és megengedték, hogy megkóstoljuk a készterméket, ami még meleg volt a csövekben és állítom, hogy sokkal finomabb volt, mint lehűtve. Miért terjedt el ez a szokás, hogy a sör csak hidegen jó?

2019. jan. 14. 00:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Mert valoban hidegen jo(bb). Az igazan soros idoszak a nyar, amikor a hosegben jol esik egy korso HIDEG sor, ahogy a korson gyongyozik a kicsapodott nedvesseg.
2019. jan. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Mert kb olyan lenne mint a meleg hugy. Plane a dragabb sorok csak hutve jok altalaban nyaron, de meg az olcsobb is inkabb hutve. Melegen el nem rudom kepzelni de tuti szar lenne az ize is es nem olyan elmenyt nyujt
2019. jan. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy kóstoltam melegen és teljesen jó volt.
2019. jan. 14. 01:30
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerinted. De amugy ha neked ugy izlik, idd ugy :)
2019. jan. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Lehet hogy friss melegen jó de ujramelegitve nem. Gondolj csak bele: a főtt ételeknek is más íze van melegitve mint frissen
2019. jan. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Phoney ***** válasza:
79%

Nem az a finom, ami egyszer ízlett, hanem az, ami huszadik alkalommal is ízlik.


Én is sok újszerű itallal találkoztam már, ami első (vagy akár első pár) alkalommal jónak tűnt, amíg tartott az újdonság varázsa, aztán furcsa módon egyre undorítóbb lett.


Ha azt mondanád, hogy fél éve így iszod a sört, akkor az egy megalapozott vélemény lenne.

2019. jan. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szlovák hüttében láttam, aki merülő forralót rakott a sörbe, majd fűszerezte. Gyakorlatilag forralt bor helyett itta a forralt sört. Sosem kóstoltam. Nem vonz.


Az apátsági söröket évek óta pince hidegen (17C kB) és nem hűtő hidegen iszom (10-12). Más lesz az íze. Amiben több a komló, mint a maláta, ott jobb hidegebben (ipa).


Nekem ez vált be. De sokan a pálinkát is hűtve isszák, pedig úgy kevésbé érezik az ízét. Persze ezt ők nem tudják, csak megszokták, mert így tanulták.


A savak más érzetet adnak különböző hőmérsékleten. Ezzel lehet játszani. És talán érdemes is.


A sört más is kóstoltam "melegen", hiszen a "nyári ital" címke hozománya, mivel nyáron meleg is van, hogy inni "kell" a sört. Akkor is, ha nincs behűtve. Nos. Ezeket megkóstolták már sokan. És nem tetszett nekik.


A tapasztalat azt mutatja, hidegen finomabb, mint 30-40 fokosan.

2019. jan. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Létezik a forralt sör, a lengyeleknél is népszerű, a neten is találsz receptet az elkészítéséhez. Persze ez nem csak langyos/meleg sör, hanem klf. módon fűszerezett, esetleg tejszínnel, tojássárgájával elkészített téli ital. Ha a forralt bort szereted, esetleg érdemes kipróbálni!

[link]

2019. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A németeknél is lehet kocsmában kimondottan meleg sört kapni,de a többségnek mégis a hideg sör esik jól.
2019. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Annak idején, 70-res évek végén rendszeresen jártam bulizni az NDK-ba. Na ott ittuk a meleg sört.
2019. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!