Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem tudok tartósan berúgni?

Miért nem tudok tartósan berúgni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Nem olyan rég "kezdtem" csak el bulzni. Most éreztem csak úgy, hogy igen szükségem van már erre. De eddig sosem sikerült berúgnom rendesen. Volt, hogy már járni is alig bírtam, meg félre beszéltem, de rá egy fél órára már semmi bajom nem volt. Szinte késsel minden probléma nélkül tudtam felvágni a pizzát vagy bármit. Míg a többiek pár óra múlva is alszanak mert nem tudnak felállni normálisan. És ezzel nem arra akartam célozni, hogy milyen menő vagyok, meg milyen ügyes gyerek, mert erre van eszem. Szó sincs erről. A határaim akartam megnézni..és ez csak 2 alkalom volt összesen. A többin mind a mértéken volt a hangsúly.

2019. jan. 26. 12:29
 1/5 anonim válasza:
69%

Testsúly, életkor, mikor ittál, mennyit ittál, mit ittál, mennyi idő alatt ittad, mit ettől előtte és mikor, milyen lelkiállapotban, milyen egészségi állapotban, milyen régóta iszol...

Csak néhány dolog, ami befolyásolja az ilyesmit. Van, aki pehelysúlyú és 2 sörtől beáll, más nehezebben.

2019. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Az előző válaszolóval ellentétben én azt tapasztalom, hogy ezek közül az életkor az, ami a legnagyobb hatással bír. A fiatal szervezet meglepően jobban bírja a piát. Annak idején magában ittam félliteres pohárból a töményet, és hozzád hasonlóan kicsit szédültem, és ennyi. Most már rendesen rosszul vagyok utána...
2019. jan. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Én 25 vagyok, fiatalnak számítok még ugye, de már én sem bírom úgy, mint régebben, noha azt megfigyeltem, hogy változó, mikor milyen hatással van rám a pia.

Függ attól, hogy mennyire vagyok kipihent, hogy ettem-e előtte, ha igen, mit. Szerintem az anyagcsere is közrejátszhat, hogy neked az milyen gyorsan működik.

Megjegyzem, én már a rövidek közül semmit nem bírok meginni (vodka, jager, unicum, egyik sem megy...), ha rövidezni szeretnék akkor whiskeyt szoktam, jéggel, de azt is inkább az íze kedvéért, jól esik lassan kortyolgatni. Pedig emlékszem, régen literszámra ittuk a vodkákat és semmi bajunk nem volt másnap.

2019. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ez csak egy átmeneti idő lesz. Amiben közrejátszik akár a jó anyagcsere is?
2019. jan. 26. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Így van. Amikor kollégista lettem még én is bírtam a piát. Aztán 21-22 évesen már valamivel rosszabb. 25 éves korom óta nem ittam, mert nem bírom. Max sörözök.
2019. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!