Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 17 éves haverom antibiotikumra...

17 éves haverom antibiotikumra simán iszik. Nem lehet ebből valami gondja?

Figyelt kérdés
17 éves fiú, 2 hete ki van írva tüdőgyulladással. Orvosi utasításra feküdnie kéne, erre tegnap éjjel is jött velünk bulizni, napi 3szor antibiotikumot szed, és este üvegből szlapálta a vodkát. Ma is meg van beszélve hogy 5-kor megyünk egy szabadtéri programra, már mondta hogy a tesójával megvetette az üvegeket estére is.

2019. febr. 9. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
De.
2019. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
A legtöbb antibiotikumra semmi hatással nincs az alkohol, így emiatt nem kell aggódni. Amiatt már igen, hogy 17 évesen alkoholizál és annyi esze sincs, hogy feküdjön, ha beteg
2019. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

A tüdőgyulladásra kimondottan jó az antibiotikum+vodka. Ezt nyilván a doki is elmondta neki. :D Brit tudósok is kimutatták.


Nem hiszem, hogy a tüdejével van a legnagyobb gond.

2019. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az ő szervezete még bírja és hamar regenerálódik. Ráér majd klasszikus beteget játszani ha idősebb.

Én pl hiába akarok faazsagyerek lenni, engem egy komplett hétre az influenza, utána meg a brutál mandulagyulladás úgy döntött ágynak, hogy eszem ágában sem lett volna sehova menni, nemhogy bulizni és a szeszt sem kívántam. 46F

2019. febr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle baja. A mája viseli meg, Nem győz dolgozni, de ő még fiatal, gyorsabban regenerálódik, plusz nem hat úgy a gyógyszer. Olvastam már erről, mert én is ittam rá, használni nem használ, de nem is árt különösebben. Vannak egyes gyógyszerek amikre fel van tüntetve, hogy alkoholt inni tilos, na ott be kell tartani, mert nem véletlenül írták rá, de antibiotikumokra nincs ilyen írva.
2019. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ő azt mondja nincs neki semmi komoly baja, csak köhög mint egy beteg kecske. 2 napig lázas volt, akkor feküdt de azt mondja nem bír mindig feküdni, otthon lenni...

2 hete egy szál cigit nem szívott el mert attól egyenesen fuldokol, azt mondta talán ez a legjobb alkalom leszokni róla :D

2019. febr. 9. 16:15
 7/9 anonim ***** válasza:

De, lehet.

Túlaggódni nagyon nem kell, mert nem olyan, mint ha pl komoly vényes nyugtatóra piázna,

ennek abban áll a veszélye, hogy kevésbé hat az antibiotikum.

Tehát lassabban gyógyul. Márpedig a tüdőgyuszit nem ártana komolyan venni!


Nem ide tartozik, de végülis leírom, mert igaz!

Egy ismerősömet 55 éves korában hasonlóképpen vitte el egy "kis" tüdőgyulladás! Volt egy pont , ahonnan nem tudták visszafordítani, utána ráment valami felül fertőzés is, utána még lélegeztető gépen volt egy hétig, utána meg temettük.

Úgyhogy el lehet rajta gondolkozni, mennyire éri meg félvállról venni egy betegséget.

2019. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
Fiatal koromban én is virtust csináltam a tüdőgyuszi lábon történő kihordásából. Nem lett bajom belőle, de a mai eszemmel nem tenném. Ami az antibiotikumot illeti, több kárt okoz (nem most azonnal), mint amire kapta. Ennek tükrében a pia már nem oszt, nem szoroz.
2019. febr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
De, lehet
2019. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!