Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Semleges ízű pálinkából (pl....

Semleges ízű pálinkából (pl. : alma) tényleg lehet aromával barackízű pálinkát készíteni?

Figyelt kérdés
Hallottam egy olyan módszerről hogy a jellegtelen ízű pálinkából készítenek ilyen lötyöket aromával ez valós dolog? Illetve ezt milyen módon oldják meg? Én valami likőrt szeretnék készíteni csak időközben hallottam erről a módszerről ezért érdekelne hogy hogyan lehet ezt megcsinálni, milyen lesz a végeredmény, illetve ez legális-e egyáltalán?
2019. febr. 13. 16:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Gyárilag is úgy csinálják. Másképp lehetetlen volna megoldani a tömeggyártást.
2019. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Ha tudsz venni 98 %-os tiszta szesz, abból olyan italt csinálsz aromával amilyet akarsz.
2019. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Magadnak azt kutyulsz össze, amit akarsz.
2019. febr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! További kérdéseim: milyen módon milyen aromával és milyen pálinkába? És megéri-e a végeredmény?
2019. febr. 13. 20:08
 5/15 Phoney ***** válasza:

Lehetni mindent lehet, de aki ismeri a barackpálinkát, az minimum "érdekesnek" fogja találni. Likőralapnak jók a semlegesebb pálinkák, de sokszor az almapálinka se igazán semleges, hanem van egy jellegzetes, nehezen elfedhető magházas íze, ami mindenen át fog ütni. Egy olcsó barackaromát pl. simán elnyomhat.


tegnap 17:16:

Mesélj már, akkor mit csinálnak a kereskedelmi pálinkafőzdék azzal a sok tonna barackkal, amit felvásárolnak? Hazaviszik a dolgozók lekvárnak? Le vagy maradva egy évtizeddel.

2019. febr. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne: milyen aromával érdemes kiprobálni? Mindenhol 3-500ft-os 10ml-es aromákat találok, ezek elvileg 10l pálinához valók. Ezen az áron nem tűnnek túl minőséginek. Hol lehetne normális aromát venni. És mennyibe kerül egy minőségi aroma?
2019. febr. 14. 09:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Hidd el, ezek a "normális" aromák.
2019. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. febr. 14. 17:52
 9/15 anonim ***** válasza:
Phoney, kivéve ha úgy csinálják az almacefrét, ahogy én. Magház nélkül. :)
2019. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Phoney ***** válasza:

ma 18:10

Igazából olyan pálinkában is éreztem már, amit direkt magház nélkül cefréztek :) Ugyanaz a tolakodó nemszeretem-íz.

2019. febr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!