Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért rossz érzés amikor...

Miért rossz érzés amikor megiszok egy feles pálinkát?

Figyelt kérdés
Pálinkát főzettem tavaly és az idén. Az idei furcsán és rossz ízűen visszajön a torkomba amikor megiszok egy felest. Az egyik kolléga azt mondja azért mert élesztő van benne. Kérdem minek az, azt válaszolta, hogy hamarabb előidézi a gyümölcs "érését". De én nem tettem bele, elképzelhető, hogy a főzdés rakott bele, mert azt mondta, le kellett volna darálni, mert még nem esett jól össze. Három hétig volt a főzdésnél, furcsálltam is a dolgot. Valahol ezt meg lehet vizsgáltatni, hogy élesztőzték-e?

#qweeeeeee
2019. febr. 13. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb 1000 oka lehet
2019. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Az én belemből majdnem minden pálinka visszajön, sörből meg meg tudok inni 15-öt. Ezzel együtt lehet, hogy szarul főzték ki a cefrét.
2019. febr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:

Annyit már tudunk, hogy a kollégád teljesen hülye a pálinkához, de ennyiből, hogy „furcsán és rossz ízűen visszajön”, nem lehet megmondani, hogy milyen hibája van a pálinkádnak.


Hogy nem daráltad le (hanem helyette gondolom hordóba hánytad és ennyi), az általában elég nagy baj, kivéve olyan gyümölcsnél, ami magától is teljesen szét tud esni még az erjedés vége előtt.


Az élesztő nem tud rontani a pálinkán, ez csak a népi folklór része. Régen csak az tett a cefrébe élesztőt, aki rommá cukrozta, és még azt is rosszul, innen a baromság, hogy "az élesztős pálinka rossz".

2019. febr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
Egy pálinkának 1000 féle baja lehet. Már vagy 20 éve főzöm de még így is becsúszik néha valami gigszer. Bár már nagyon ritkán. Abból ablakmosó folyadék lesz. Vagy a vegyeskazánba begyújtani jó vele. Füstölőt begyújtani stb. Egyébként már kiforrt cefrébe miért tenne a főzdés élesztőt? Esetleg pektinbontót de nincs íze.
2019. febr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ebbe a főzdébe nem főzetek többet az biztos, a korábbi főzdésnél nem volt ilyen gond.
2019. febr. 23. 09:36
 6/6 anonim ***** válasza:
A kozmás olajoknak van hányingert keltő hatása. Rossz volt a lepárlás ill. nem megfelelő volt az erjedés (sok volt a fás törmelék a cefrében).
2019. nov. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!