Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen whiskyt igyak, ha...

Milyen whiskyt igyak, ha eddig nem ízlett egyik se? Tényleg olyan nagy különbség van whisky és whisky között?

Figyelt kérdés

Jim Beam kólával régen elment, de már nem szeretem az édes italokat, a kávét se édesítem, magában meg nem ízlik. Szeretnék még esélyt adni a whiskynek, van egy jó hely, ahol finom sörök vannak, és van rengetegféle whisky is, különlegesebb fajták. Azt hallottam, hogy egy jobb simán lehet, hogy ízleni fog. Kíváncsi lennék ötletekre, hogy hogyan találhatnám meg az ízlésemnek megfelelőt.

Chivas Regalt is ittam már, de nem jött be egyáltalán. Nem tudom érdemes-e pénzt áldoznom rá, egy finom sör helyett.



2019. márc. 3. 22:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem a te italod, ne erőltesd. Én is elengedtem jó ideje, maradj a sörnél, vagy ami ízlik.
2019. márc. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Alapvetően az összes olyan.

Szal nem neked való.

2019. márc. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Azert nem mondanam, hogy az osszes olyan. Meg ami bejohet, az a ballentines brasil. Ez lime hejon erlelt whisky. Tisztan is fogyaszthato de colaval sem rossz. Emellett hiddel nem mindegy hogy mivel mit fogyasztasz. Bar nyilvan izles kerdese. Es aki azt mondja, hogy nincs kulombseg igyon egy chivast egy jim beam es egy johny walkert. Majd megtudja hogy van.
2019. márc. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Semmilyet.
2019. márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Ne igyál, ha nem ízlik nem kell erőltetni.
2019. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Van rengeteg féle, nem csak a divatos "Jack Jim Johnny" hármas. De ne érts félre, ezek is nagyon jók, nekem előbbi kettő ízlik, utóbbiból a fekete cédulás(black label).


Mindenképp kísérleteznék tovább a helyedben.

Próbálj ki minden félét.

Nekem az ír fajták jöttek be, mert lágy, kevésbé erőteljes az ízűk, mint egy scotchnak vagy kanadai fajtának.


Próbálhatod jégkockával, anélkül, tisztán, kólával, coca kólával vagy pepsivel, nem szokás, de neked lehet az jön be.

2019. márc. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

nem annyira kólával akarom, igazából long drinknek mindet megiszom meg szeretem, hanem magában

az ír kávét például imádom, van ahol túl "erősre" csinálják, de külföldön már ittam olyat, hogy valami elképesztő volt

A helyen néztem ilyen japán whiskyt meg hasonlóakat. Elég markáns, "férfias" ízlésem van (nyilván nincs olyan, hogy férfias ízlés, de van egy ilyen klisé) ezért gondoltam, hogy biztos lenne olyan ami ízlene.

Ment mindenkinek a zöld kéz, minden válasz releváns és hasznos. :) Aztán majd kiderül.

2019. márc. 4. 13:51
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha markáns íz, akkor scotch-al próbálkozz szerintem.
2019. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg próbálkozz, a jim beam és chivas whiskyk ihatatlanok tisztán, borzalmas utóíz, még a gyomrom is rosszul van tőle. Kóstold meg a Lagavulin vagy Glenfiddich whiskyt, ezek megfizethető finom italok. Ezeknek tiszta ízük van.
2019. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
9-es, te egyszálbelű, ha nem bírod az alkoholt igyál mentes vizet!
2019. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!