Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pécsen hol tudnek venni...

Pécsen hol tudnek venni literes abszintot?

Figyelt kérdés
2019. márc. 14. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
fél literest, vagy 7 dekást nem lehet kapni?
2019. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az is jo csak abszint legyen
2019. márc. 14. 21:57
 3/6 Phoney ***** válasza:
100%

Ha az a lényeg, akkor bajban leszel, mert itthon az "abszintként" (absinth/absinthe fantázianévvel) árult italok többsége csak kommersz szeszesital, nem abszint és általában nem is hasonlít rá. Pécsen valszeg csak ilyen "abszintot" találsz.


Literest egyébként soha nem láttam a magyar piacon ezekből sem, pedig lassan tíz éve követem a kínálatot.


Az egyetlen literes itthon a Francois Guy, ez egy valódi abszint, de csak 1 pesti boltban lehet kapni és ott 24 ezer forint... ennyire azért nem jó.

2019. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Jah inkább csinálj házilag igazit pálinkából. Az a tuti. Csak az vele a baj hogy még sokára virágzik a fehér üröm.. Nekem is nehéz lessz addig kibírni :)
2019. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:
100%

ma 13:15

Akinek nincs pálinkafőzője (tehát a legtöbb ember:), az nem tud abszintot csinálni, mert egyszerűen beáztatva-leszűrve még nem abszint lesz. Ahhoz egyébként elég „elegáns” pálinka kell, hogy jó abszintot lehessen főzni belőle, nem csak akármilyen házipálesz.

2019. márc. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tescoba metroba kapható egy féle 70%-os "cseh" abszint, amiből van piros meg zöld színű de ugyanolyan mind a kettő csak más benne az ételfesték, természetesen hamisítvány, de ahhoz képest rohadt drága is. Tescoba 5800Ft a fél liter, azaz 11600Ft/l ilyen áron pálinkából, whiskyből, rumból, brandyből, ginből, tequilából már elég jókat lehet találni, vodkából meg kb. a legjobbakat, szóval én semmi esetre nem javaslom.
2019. márc. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!