Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan válasszam Whiskyt?

Skull12 kérdése:

Hogyan válasszam Whiskyt?

Figyelt kérdés
A Story röviden. A hétvégén lesz egy házi buli és Whiskyt szeretnénk inni... Szeretnénk egy relatív jó minőséget kapni a pénzünkért. Valószínű, hogy nem magában innánk, hanem Colával és citrommal. Na most senki nem lesz Whisky szaki a buliban. Szimplán szeretnénk jót inni és bulizni. A Büdzsé kB 4000-8000 jó volna a figyelembe vennénk ár érték arányt pl... Nem szeretnék 8 ezret fizetni, ha van olyan ital, ami 6 ezerért ugyanazt tudja. Mivel nem vagyok még nagy Whiskys így csak a Jack Daniel és a Jeam Beam márkát ismerem. Valószínű, hogy e két márka közűl is választanék. A fent soroltak mellett még van egy fontos dolog.. A kiszerelés literes legyen... A két márkán belül ki melyik típust ajánlja az adott körülmények mellé válaszokat köszi!

2019. márc. 14. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha nyakonb****átok kólával, meg citrommal, meg a péztárca sem túl vastag, akkor én azt javaslom, hogy semmi mással ne foglalkozzatok, csak az árral. A legolcsóbbat vegyétek.


Pl egy Jack Daniels Single Barrel 100 proof-ért kár lenne...

2019. márc. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy valóban nem vagy nagy szakértő, mivel annak a két márkának a nevét sem tudtad leírni, amiket ismersz. Jack Daniel's, illetve Jim Beam...
2019. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
95%

Ha kólával akarod felönteni akkor édes mindegy mit veszel mert kólával keverni a whiskey-t az italra nézve szentségtörés.

Szóval ha veszel egy mezei Ballantine's-t 5-6 ezer Ft-ért az tökéletes erre a célra, állítom hogy azt erre a célra is találták ki mert magában szerintem nem finom.


Normális Whiskey után csak akkor nézz ha magában akarod inni, bár azt 10 alatt nem kapni.

2019. márc. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Off: Nagyon szeretem a whiskyt, tisztán is, de azért nem akkora bűn, ha néha colaval is issza az ember. Szerintem az egy kifejezetten jó italkeverési forma. :)

Amúgy a Jack Daniel's nem rossz, Jim Beam más egy kicsit, de én azt is szeretem. JD kicsit drágább.

Ui. Egyszer kóstoljátok meg az Ördög jussát, nem rossz! ;) (Azt viszont csak tisztán.)

2019. márc. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha kólával akkor a legolcsobbat javasolnám.
2019. márc. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, de este írtam. Nagyon fáradt voltam a Whisky nevét le tudom írni, akkor Sem a Jack sem a Jim nem fog gondot okozni... Egyébként észre sem vettem az este.
2019. márc. 15. 06:02
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Jack, Jim Beam, Ballantines, Johnny Walker Red Label, Famous Grouse ebben az árkategóriában elhelyezkedő, középkategóriás sablon whiskyk, egyikkel se lőhettek mellé, meg ha felöntitek igazából az íze is mindegy.
2019. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Ballantine's, Black Velvet, Jim Beam ezek elegek nektek. Ha Kólával meg citrommal keveritek úgysem érzitek az ízét a sok sav miatt.
2019. márc. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Méghogy 10 ezer Ft alatt nincs finom whisky?! Más az ár, és más mindenki saját szája ízlése! Bevallom, nem sok whisky-t kóstoltam eddig, de nekem például a Jack Daniel's nagyon ízlik, az a kedvencem, csakis tisztán iszom, és az "csak" speciel hétezres árkategória! Egyik kolleganőmnek meg nemcsak whisky-ből, de összességében a kedvenc alkoholos piája, és Ő meg csak kólával felöntve issza.

Na már most, kérdező, a whisky-nek (legalább) 2 -féle ízvilága van: lágy, selymes (például Ballantines), vagy kellemesen füstös, szenes (például Jack Daniel's). Nekem ez utóbbi a kedvencem, sógoromnak meg a Ballantines, és Ő is csak tisztán issza. Más márkásabb whisky-t még nem kóstoltam, de a Jim Beam a következő, amit szeretnék megkóstolni. A Ballantines sokkal olcsóbb Jack-nél és Jim-nél is, de 7 decisből mindegyik kijön nyolcezerből, literes Jack viszont nem valószínű! :/

DE: ha a selymesebb íz mellett döntesz, és csak felöntve akarjátok inni, tisztán nem, akkor ne költs annyit Ballantines-ra, felöntéshez elég egy 3500-4000 Ft-os Joe Black is, ami viszont tisztán idva csak iható ízű, de élvezhetetlen!

2019. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Literes Jack metroba pont 8 ezer és adnak mellé egy 1.25l-s coca-colát de ennek ellenére nem javasolnám. Nem mintha a Jack valami istenkirály whisky lenne de kólával meg limeal összepancsolni tökéletes a Ballantines vagy a Johnnie is amikből kb. 6k egy liter.
2019. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!