Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az baj, műanyag palackban van...

Az baj, műanyag palackban van a házi bor? Meddig lehet benne?

Figyelt kérdés
Vagy átöntsem inkább valami üvegbe?
2019. márc. 18. 10:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

És amúgy meddig áll el, miután felbontottam?

Köszi!

2019. márc. 18. 10:48
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi hűtőbe tesszük ha csak műanyag palackba tudjuk tenni és így is maximum 2-3 hét amíg még iható, mert hamar tönkremegy benne.
2019. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ha most átöntöm egy üvegbe, akkor tovább eláll? 2 liter van.
2019. márc. 18. 10:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem egyből üvegbe öntitek, akkor már nem segít ha most töltöd át.
2019. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom, mennyi ideje van a flakonban és hűtőben tárolták-e. Ha még nem volt felbontva, akkor is s hűtőbe kell tenni?
2019. márc. 18. 11:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Javasolt egyből hűtőbe tenni akkor is ha nem volt felbontva. A házibor simán felforr és tönkremegy ha nincs megfelelően tárolva. Egyébként sem érdemes sokáig tartogatni, mert itt nem igazán érvényesül az az elv, hogy évek múlva jobb lesz. A hordóban sokáig elvan, de ha már műanyag flakonba palackoztátok, akkor pár hét és ihatatlan lesz.
2019. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor még szerencse, hogy alkohilsta vagyok 😅 köszi a tanácsokat!:)
2019. márc. 18. 11:56
 8/11 anonim ***** válasza:

7.! :D

Akkor meg nem mindegy? Az alkesz megiszik mindent. Kicsit punnyadt, rosszízű, de elfogy, nem?:)

2019. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én ilyen finnyás alkesz vagyok 😀 Hát, ha rossz íze lesz, majd öntök hozzá kólát, ha úgy is, akkor nem iszom meg. De nem is sz ízére gondoltam, hanem pl. tudok róla, hogy a pálinkát nem szabad műanyagba tenni, mert az alkohol kiold a műanyagból valami mérgező anyagot, vagy mi. Persze a borban nincs olyan nagy koncentrációban az alkohol.
2019. márc. 18. 12:37
 10/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Aki nem ért hozzá miért ad tanácsot? Teljesen mindegy hogy üvegben vagy pet palackban van a bor. Semmi jelentősége. A lényeg hogy hűvös helyen ldgyen és ne legyen darabban. Egy jó erős házi bor tovább eláll még darabban is mint egy ócskább üveges. Egy rummal megbolondított meggybor darabban is eláll nagyon sokáig. De inkább ez idő alatt megittad volna aztán nincs vele gond.
2019. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!