Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az "Egri Bikavér 2016" mennyir...

Az "Egri Bikavér 2016" mennyire számít elegáns bornak?

Figyelt kérdés
Félszáraz vörös, 800ft (ami nekem gyanúsan olcsó). Apukám születésnapjára szeretnék bort venni, középkategóriásat, nem tízezerért, de azért nem is az alsó polcról, olyan 2-3000ft-os kategóriára gondoltam, aztán megláttam ezt az egrit. Ajánlanátok? Ha nem, akkor milyen lenne jó? Inkább szárazat szeretnék, az "férfiasabb", apukám is jobban szereti.

2019. márc. 18. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Hétköznapi. Nem elegáns és nem gyanúsan olcsó. Ennek ez az ára. Félszáraz meg főleg nem, mert az Egri bikavér kizárólag száraz bor.

Vegyél inkább valami Tokajit, pl. minimum egy Szamorodnit. Azt a férfiak is szeretik. 1500 körül van, de ha többet szánsz rá, mint ahogy írtad is, azokból már igen jókat lehet választani. A Bikavér nem alkalmi. Én mondjuk szeretem, de csak úgy a mindennapokban.

2019. márc. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Az egri Bikavér a legrosszabb választás, egy savanyú pancs.

Ennyi pénzért minőségi bort is vehetsz.

2019. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

#1 igazad van, elírtam, valóban száraz volt

2019. márc. 18. 17:48
 4/7 Mojjo ***** válasza:
56%
@3: Ne köszönd annyira őket, az eddigi válaszadók nincsenek képben a borokról.
2019. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

Akkor válaszolsz kérlek Te a kérdésemre?

2019. márc. 18. 18:18
 6/7 Mojjo ***** válasza:
100%

A Bikavérről általánosságban lehetetlen nyilatkozni. Bikavér néven futnak iszonyatosan gyenge, szinte ihatatlan lőrék, és fantasztikus, kifinomult vörösborok is - és a kettő között mindenféle. Konkrétan Magyarország legjobb legrosszabb és legjobb vörösborai között is akadnak Bikavérek.

A Bikavér egy házasítás, azaz nem egy konkrét szőlőfajta bora, hanem több különböző szőlőből készül. Néhány minimális szabályt kell csak betartani, az Egri, vagy Szekszárdi borvidéken kell készülniük, és ennyi, írhatja is bárki a borra, hogy Bikavér.

Egri Bikavérnél amit érdemes nézni, az a kategóriabesorolás. Egerben egy három fokozatú rendszer működik, a borokat sorban classicus, superior és grand superior osztályokba sorolják, ha OEM, azaz oltalom alatt álló eredetmegjelölésű a bor (minden Bikavér kötelezően az), akkor ezen három kategória egyikének rajta kell lennie a palackon. A superior illetve grand superior borok egészen biztosan nem rosszak, azokat lehet nyugodtan venni. A classicus nem feltétlen rossz, de senki nem is garantálja, hogy jó. 800 forintért amúgy szinte egész bizonyosan szörnyű lesz az a Bikavér. Normális magyar vörösborok _általában_ pont az általad említett 2-3ezer Ft-os kategóriától szoktak kezdődni. Bikavért mondjuk pont nehéz ennyiért igazán jót találni.


A "Tokaji" pont ugyanez a történet: attól, hogy egy bor tokaji lehet bűnrossz és lehet baromi jó is, és a kettő között minden. Sajnos egyáltalán nem garantálja ez az eredetmegjelölés a minőséget.


Én azt mondom neked, hogy ajándékba elsősorban olyan bort érdemes vinni, amilyet az illető szeret, ha erről fogalmad sincs, akkor férfinak száraz vörös talán a legillendőbb, illetve a legkomolyabb hatású. De nem kell, hogy Bikavér legyen. Ha Budapesten laksz, tudok ajánlani pár jó boros szakboltot, ahol biztosan nem árulnak rosszat.

2019. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egri bikavérből is lehet venni 3000-ért, egy 800 ft-os pont "alsó polcos" gyakorlatilag bikavérből a leghulladékabb.


Nem rossz választás egyébként egy jó bikavér, mert az egy 3 féle borból készített cuvée, és ha minőségit veszel, ott már azért odafigyelnek rá, mit mivel házasítanak, így egy nagyon komplex bort tudnak készíteni.


Vörösborból egyébként a Villány környékieket szeretem, nézz szét a Gere, Wunderlich, Sauska pincészetek borai között. Ja, és ha vörösbort szeretnél akkor inkább minimum 3000 ft-tal számolj mint 2-vel.

2019. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!