Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kókuszlikőrt hogyan lehet...

Kókuszlikőrt hogyan lehet házilag készíteni?

Figyelt kérdés
2007. dec. 5. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerübb változat,:veszel kókuszdiót,a levét kiereszted egy kis lukonmajd töltesz bele vodkát.Egy két nap alatt átveszi az ízt,és nagyon finom.
2007. dec. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

édes tejszínes kókuszlikőr:

Egy zacskó kókuszreszeléket annyi tejben felforralsz, ami ellepi, ebben hagyod kihűlni. Ezután leszűröd, keversz bele 1 zacsi vaníliás cukrot, 3 dl tejszínt és 1 tubus sűrített tejet, és felöntöd 1,5-2 dl vodkával - ha erősebben szeretitek, akkor többet, de én így csajosan, lájtosan szeretem :D

Hűtőben hetekig eláll - ha marad :D

ebből kb 7-8 dl lesz


de találtam a neten egy tejszínmentes változatot is:

Kókuszlikőr

Hozzávalók: 4 dl tiszta szesz, 1,5 liter tej, 50 dkg cukor, 10 dkg kókuszreszelék, 1 csomag vaníliacukor.

Elkészítés: Felforraljuk a tejet, hozzáadjuk a kókuszreszeléket és 1 órán át takarék lángon főzzük. Levesszük a tűzről, belekeverjük a cukrot és a vaníliás cukrot. Megvárjuk míg lehűl és átszűrjük. Hozzáadjuk az alkoholt és hidegen szervírozzuk.

2008. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!