Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol, és mikor nyíltak meg az...

Hol, és mikor nyíltak meg az első kocsmák a világon?

Figyelt kérdés

2019. márc. 30. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom Borsodban volt az első, hogy mikor, azt nem tudom, de állítólag az első vendég az első nap valami olyasmit kiabált, hogy "Legyen világosság!"
2019. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
első rosszul tudja, csak később a tiltott gyümölcs indult erjedésnek
2019. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Ne viccelj, mikor a 3. napon megteremtette isten a fákat és gyümölcseiket, Ózdon már le volt főzve 50 liter szilva... :D
2019. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
A legősibb szakma után a második volt a kocsma, harmadik a vegyesbót, minden egyéb utána született. :-)
2019. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Ezt találtam:

[link]

2019. ápr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

B*szki, én jártam Athlone-ban, de erről a fent linkelt kocsmáról nem tudtam. :D


Egyébként a kérdésnek olyan értelemben nincs sok értelme, hogy sört már az ókori Mezopotámiában, több ezer évvel időszámítás előtt is készítettek és ittak, erről számos feljegyzés maradt ránk. Nyilván voltak kocsmák is, ahol az emberek összegyűltek, és csoportosan végezték ezt az elfoglaltságot. Csak ezekből az épületekből mára semmi sem maradt.

2019. ápr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!