Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sörfőzésnél melyik folyamatnál...

Sörfőzésnél melyik folyamatnál kell hozzáadni a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Egy búzasör az alapfőzet, már a főzésnél hozzá kell adnom a gyümölcssűritmenyt vagy majd erjesztés előtt? Ha jól számoltam literenként 250-300g gyümölcs kell(?)

#sör #gyümölcssör
2019. ápr. 8. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Sörbe NEM KELL gyümölcs!
2019. ápr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát pedig egész régóta használnak bizonyos sörökhöz gyümölcsöt. A belgák igazából mar 100 éve főznek meggy sört. Csak hogy említsek párat: kriek, vagy gyümölcs ale sörök. Ezek alapján annyit mondjatok : ÖNNEK NEM KELL GYÜMÖLCS , a sörbe viszont igen is való.
2019. ápr. 8. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak logikai úton, nem vagyok szakember. A főzés a gabona keményítő tartalmának feltárására szolgál, hogy erjeszthető cukrot kapjunk. Ezt a gyümölccsel nem kell megtenni tehát főzés előtt nem adnám hozzá. Kérdés: szeretnénk-e, hogy a gyümölcs cukortartalmából maradjon valami, vagy sem? Ha igen, akkor erjesztés előtt sem adnám hozzá, csak utána, vagy elosztva, valamennyit előtte, valamennyit utána. Szintén laikusként nekem a literenként 250-300 g gyümölcs soknak tűnik.
2019. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, a főzés közbeni hozzáadát kizártam ahogyan ön is mondja. A gyümölcs cukortartalma valamelyest hozzá kéne járuljon a szén-dioxid képződéshez így talán a legjárhatóbb út a fele előtte fele utána. A 250g-ot úgy számoltam, hogy a gyümölcsöt besűrítem előtte tehát súlya nagyrészét elveszíti mielőtt a sörlébe kerül. De az első gyümölcsös sör próbálkozásom.... köszönöm szépen az utolsónak!!
2019. ápr. 8. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!