Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha ott hagytam egy bort 3...

Ha ott hagytam egy bort 3 napig kiöntve egy pohárba és már másmilyen íze van, attól még meg lehet inni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok esetleg, hogy nem leszek-e rosszul tőle.
2019. ápr. 9. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Egyszer meg. Éjszaka meg mehetsz 3-szor a WC-re. Szerintem megecetesedett már az a bor.
2019. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ami az üvegben maradt(nem tettem be hűtőbe) annak is más íze van. :(
2019. ápr. 9. 21:43
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok

Az alkoholtartalma már nem ugyanaz, alacsonyabb mint volt. Elindult benne egy erjedési folyamat. Ha megiszod, nagy bajod nem lesz, de jó eséllyel hasmenésed lesz tőle. Ha sajnálod kiönteni, hát próbáld ki.

2019. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor majd eldöntöm.
2019. ápr. 9. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
Tapasztalatból írtam. Ittam én is ilyesmit, minőségtől függő volt, hogy mi lett másnap :)
2019. ápr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na arra nekem nincs szükségem holnap. :D
2019. ápr. 9. 22:13
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

A bor nem tud pár nap alatt megecetesedni!

HA a bor megecetesedik, kakor borecet lesz belöle.

Az ecet meg nem hashajtó hatású!


Ettöl függetlenül nem innám meg, mert nem jó ízre. De bajod nem lesz töle, az teljesen kizárt!

2019. ápr. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Ennyire ne legyél már igénytelen...!
2019. ápr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ecetesedés gyorsasága vitatandó.

De valóban nem az ecet okoz hasmenést.


Ha nem ízlik, ne igyad. Én megnyitok egy bort, 3-4 napig elvan, nem lesz baja. Vöröset nem is szoktam hűteni, egyszerűen csak nem kell neki oxigént adni, hogy tovább erjedjen :)

2019. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!