Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A száraz rozé borból "készült"...

A száraz rozé borból "készült" fröccs kevésbé hizlal, mint a sör, igaz?

Figyelt kérdés
Természetesen úgy értem, hogy ezekből ugyanakkora mennyiség.
2019. ápr. 10. 14:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Fröccs fele-fele arányban.
2019. ápr. 10. 14:55
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a sör se hizlal, nemhogy a bor
2019. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mekkora a kalóriatartalma?


5dl átlagos világos sör (mert az sem mindegy, hogy milyen °B-kal rendelkezik, de most hanyagoljuk) a mennyikaloria.hu szerint 215 kcal a kalóriabázis szerint 220 kcal.


Egy fél literes vica-házmester 2 dl bor, 245 kcal a mennyikaloria és 146 a kalóriabázis szerint.

3 dl esetén ez 366/220


Na most itt már elakadt a tudomány, mert nem tudni, mekkora a kalóriatartalma.


De tegyük fel, hogy azonos a kalóriatartalma.

Tehát azonos energiát tud belőle a szervezet hasznosítani és azonos mértékben táplál.


Az, hogy mennyire hízlal, az megint attól függ, hogy van-e kalória deficit.


Az gyanítom, hogy a száraz rozé valójában kevesebb kalória 2-3 dl-ben, mint egy sör. De ehhez kéne valami bizonyíték is. Legegyszerűbb, ha lemész a közértbe és megnézed.

2019. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, tényleg ki tudtam én is számolni :/

Kalóriatartalma kb. ugyanannyi, szénhidrát-tartalma a sörnek magasabb.

Illetve azt se jól írtam, hogy ugyanakkora mennyiség érdekel, mert valójában ugyanakkora alkohol-mennyiségre gondoltam, és hát belekalkuláltam, hogy a borban nagyjából kétszer annyi alkohol van, mint a sörben. Így jött ki, amit fentebb írtam.

2019. ápr. 10. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Száraz rozét ha úgy bekevered szódával hogy az alkoholtartalma 5% legyen abból 0.5 literben kevesebb kalória van mint 0.5 liter 5%-os sörben. Ha édes bor lenne akkor más lenne a helyzet.
2019. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!