Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Napi 1 üveg bor az miért...

Napi 1 üveg bor az miért számítana már alkoholizmusnak?

Figyelt kérdés

Minden este megiszok itthon egy üveg bort egyedül (már ha az egyedüllét az számít ilyen szempontból), és akiknek eddig meséltem, azok mind, kivétel nélkül, azt mondták, hogy én alkoholista vagyok.

De szerintem ez hülyeség, bár kicsit aggaszt, hogy rajtam kívül ezt a többi ismerősöm nem így gondolja. Pedig próbáltam győzködni őket, hogy a középkorban mikor nem volt tiszta víz, mindenki állandóan bort ivott (meg egyébként a Trónok harcában is de mindegy), mégsem lettek alkoholisták az emberek.

Szerintetek kinek van igaza? Alkoholista lennék?


2019. ápr. 11. 21:42
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
97%

A tronok harca egy film nem a valosag.

Vagy te is a sajat tesod huzogatod mert a tronok harcaban ez van?

2019. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a Trónok harca a középkor hű reprodukciója, hisz akkor is rengeteg bort ittak, mert a víz többnyire nem volt iható.
2019. ápr. 11. 22:03
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy az, ne röhögtess már.

Napi 1 üveg bor RENGETEG.

2019. ápr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Napi 1 üveg azért nem kevés. Egyébként szerintem az csak legenda hogy a középkorban a víz helyett is bort ittak. Most komolyan egy átlagos ember naponta megiszik 2-2.5 liter vizet ha ehelyett 2-2.5 liter bort inna meg víz nélkül akkor minden nap legalább félrészeg lenne, ráadásul a sok alkohol vizet von el a szervezettől, csak szomjasabb leszel tőle így nem helyettesítheti a vizet.
2019. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Akkoriban gondolom hígabb volt a bor.
2019. ápr. 11. 22:12
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Van baj, nem is egy. De igen, alkoholista vagy.
2019. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
86%
1-2 pohár oké. Üveg az sok. Nyilván szervezet függô is a mérték de ez akkor is sok.
2019. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 hollófernyiges ***** válasza:
97%
Két lehetőség van, vagy troll vagy, vagy alkoholista.
2019. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem a mennyiség teszi az embert alkoholistává.


Minden nap iszol egy bort. Elmész mondjuk haverokkal (akik nem isznak) túrázni, táborozni egy hétre és majd kipattan a szemed, hogy nincs borod --> alkoholista vagy


Vagy megiszod a borod minden nap és elmész a haverjaiddal túrázni és nincs borod és azt mondod, hogy jaj, nem gáz, majd bontok egyet egy jó film közbe, ha hazaértem, jól fog esni. --> nem vagy alkoholista.


A függőség teszi az embert istává. Ez a ciginél is így van. Attól nem leszel cigis, hogy sokat vagy a barátaiddal és rágyújtasz velük néha, mert alapból nem tennéd.

2019. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

A rendszerességgel és a mennyiséggel van a baj Barátocskám!

Hagyj ki 2 hetet, ne vegyél bort és ha nem hiányzik, nem 2 percenként az jut eszedbe, hogy innál, akkor nem vagy alkoholista.

Ha nem így lesz, akkor az vagy, ne csapd be önmagad!

2019. ápr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!