Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Varga borok milyen minőségűek?

A Varga borok milyen minőségűek?

Figyelt kérdés
Egy átlag borfogyasztó számára, tehát nem egy hatalmas borértőnek aki csak a legjobb pincészeteket járja.
2019. ápr. 17. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Pocsék. Menj inkább egy Aldi-ba, ott kb. 800 Ft-tól van bor, ami ráadásul jó is.
2019. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Iható.
2019. ápr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
A Varga borok régóta arról híresek, hogy rosszak. Régebben megpróbáltam, de többé nem teszem.
2019. ápr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Mi a bubis rozét eliszogatjuk
2019. ápr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Hasonló árkategória a BB, de jobb az íze! Üdv. egy vendéglátós
2019. ápr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A merlot borukat én kifejezetten szeretem, egyszer valahol bornapokon kóstoltuk, azóta ünnepre mindig azt vesszük. Nem vagyok borszakértő, de nekem ízlik.

Árából kifolyólag nem kell csodára számítani szerintem, ár-érték arányban jó.

2019. ápr. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ótvar tömegbor, egy fokkal a tablettás fölött. Ha nem akarsz 1000Ft fölé menni, a Lidlben a Tokaji Ametiszt egy korrekt fehérbor, az Aldiban pedig az African Rock sauvignon is korrekt.


Mondjuk nekem kicsit snassz lenne ilyet ajándékozni... Akkor már inkább egy Nyakas Aligvárom, az átlagos akciókban 1300 körül szokott lenni, évente 1-2x meg 1000 körül is.

2019. ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

@12:57


Ki mondta hogy ajándékozni akarom? csak érdekelt hogy milyen a megítélése. Számomra aki kamaszként koccintóson, meg la fiestán nevelkedett, azoknál magaslatokkal jobb.

2019. ápr. 18. 14:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szerintem jó. Persze attól is függ, hogy milyen fajtát veszel. Itt nem arra gondolok, hogy vörös, fehér, vagy rosé. Hanem arra, hogy sauvignon, jégbor, kéknyelű, riesling, moscato stb... Mindegyik alapanyag teljesen más ízvilágot képvisel. Egyik szárazabb, másik édesebb.


Ha az édesek felé hajladozol, akkor a jégbort, muskotályt, sauterners-t, javaslom. Ha szárazabb felé, akkor rizlingek (bár egyébként az olaszrizling nem a legdurvább, viszont ez már "férfiasabb"), chardonnay, pinot noir, merlot...


Vagy akár félúton ott van a lambrusco.

Tokaji borok is híresek édes ízükről. Közülök az aszút ajánlom, vagy a sárgamuskotályt.


Tehát ami sokat számít az a borszőlő. Meg persze a savasság meg minden.


No, de Vargára visszatérve, a Varga Jégbor nagyon kellemes, finom, édes ízű.


Még egy dolog: 1000-1500 alatt nehézkesen találsz minőségi, jó bort. Bár a Varga sok bort árul 1000 alatt, afelett is árulnak, nem is egy félét. Gondolom az előttem válaszolók csak a maradékot itták, azért mondják, hogy rossz.

2019. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem létezik jó vörösbor. Mindegyik szar. Legalábbis bármelyiket kérdezed meg úgyis az lesz az emberek egyik fele szerint. Szerintem meg pláne, mindegyik vörösbor savanyú karcos penészízű iszonyat.
2023. márc. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!