Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok

A kérdés

Barna/világos sör tippek?

Apum nagyon szereti a barna söröket, aztán gondoltam meglepem valami nagyon finommal. Viszont én nem iszok barnát, nem tudom melyek jók...

Tudtok javasolni 1-2 nagyon finom, minőségi barna sört, ami szerintetek igazán jó? Ami az árat illet, nem fontos tényező most.

Másik kérdés:

Én világosakat szeretem, vagy akár búza/szűretlen is jöhet, imádom. Paulaner most a kedvencem, de ti még milyeneket szerettek nagyon?

Köszönöm előre is!! - és kellemes sörözést a nap további részére ;) -

Keress kérdéseket hasonló témákban: sör, bor, ital, alkohol

máj. 16. 16:54  Privát üzenet  

A válaszok
Kőbi is love, kőbi is life. Amúgy bármelyik keserű világos sör jöhet. Mondjuk nem az íztelen borsodi, vagy riesenbrau. Inkább löwen, steffl, soproni. Heinekent meg elvből nem iszom.

A válasz 14%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 16. 19:12 Privát üzenet

A barna sörök nekem nem igazán ízlenek, de talán amik jobb, minőségibb fajták:

Dreher BAK

Soproni DÉMON

Kozel Dark

Staropramen Dark

Hozzád hasonlóan én is a világos söröket szeretem, szerintem azokban nyilvánul meg a "sör" fogalma, azokból is az erősebb fajtákat (minimum 5%), ízre pedig a lágy vagy közepesen keserűeket. Persze ízlés dolga, de amik például nekem nagyon ízlenek, és csak ajánlani tudom őket:

Borsodi Mester

Borsodi Bivaly

Soproni 1895

Gösser Spezial

Beck's

Carlsberg

Kronenbourg 1664

A búzasöröket jellegük miatt nem tartom eredeti sörnek, de azok is finomak. Viszont hát igen, a Paulaner pont az egyik legdrágább! Amik még jó búzasörök, de olcsóbbak:

Valentins

Kronenbourg 1664 Blanc

Soproni APA

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 17. 19:19 Privát üzenet
elninoo nevű felhasználó válasza:

Érdekelnek a belga/kraft sörök vagy csupán a nagyipari szupermarket sörök játszanak? Ha utóbbi, akkor szemezgess a 2. válaszból. Ha előbbi, akkor tudok segíteni ;)

A válasz 22%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jún. 8. 10:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Uh a magyar söröket hagyjuk is inkább :D Az ár nem számít, legyen egy igazi kulináris élmény a fogyasztása. ;)

# 4/6Időpont jún. 8. 11:38 Privát üzenet
elninoo nevű felhasználó válasza:

Magyarok között is sok jó kraftos van, persze nem a szupermarketből kell szemezgetni. Nézz be a Rákóczin a Beerselectionbe, ott nagyon sok féle van, tudnak segíteni :)

A válasz 22%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jún. 8. 14:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm! Már lesem is! :))

# 6/6Időpont jún. 8. 16:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudtok jó, nem olyan drága világos félbarna söröket?
Segítség aki ért a Kvasz készítéshez! Mitől lehet keserű meg világos?
Ennyitől be fogok rúgni? 5 doboz sör+3 fél literes cider. A sörök szűretlen, barna, világos
A színükön kívül pontosan még mi a különbség a sör fajtái között, tehát a világos, fél barna, barna, fekete, vörös és ír típusú vörös sörök között?
Palackozott (fehér) bornak hosszabb távon tárolva mennyire árt a fény? Pár évre szeretném eltenni, de ahol tudom tartani (garázsban polcon) világos van (van ablak, de közvetlen...
Hol lehet kapni Balatoni Világost?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Bor, sör, röviditalok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!