Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Barna/világos sör tippek?

Barna/világos sör tippek?

Figyelt kérdés

Apum nagyon szereti a barna söröket, aztán gondoltam meglepem valami nagyon finommal. Viszont én nem iszok barnát, nem tudom melyek jók...


Tudtok javasolni 1-2 nagyon finom, minőségi barna sört, ami szerintetek igazán jó? Ami az árat illet, nem fontos tényező most.


Másik kérdés:

Én világosakat szeretem, vagy akár búza/szűretlen is jöhet, imádom. Paulaner most a kedvencem, de ti még milyeneket szerettek nagyon?


Köszönöm előre is!! - és kellemes sörözést a nap további részére ;) -



2019. máj. 16. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Kőbi is love, kőbi is life. Amúgy bármelyik keserű világos sör jöhet. Mondjuk nem az íztelen borsodi, vagy riesenbrau. Inkább löwen, steffl, soproni. Heinekent meg elvből nem iszom.
2019. máj. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

A barna sörök nekem nem igazán ízlenek, de talán amik jobb, minőségibb fajták:

Dreher BAK

Soproni DÉMON

Kozel Dark

Staropramen Dark

Hozzád hasonlóan én is a világos söröket szeretem, szerintem azokban nyilvánul meg a "sör" fogalma, azokból is az erősebb fajtákat (minimum 5%), ízre pedig a lágy vagy közepesen keserűeket. Persze ízlés dolga, de amik például nekem nagyon ízlenek, és csak ajánlani tudom őket:

Borsodi Mester

Borsodi Bivaly

Soproni 1895

Gösser Spezial

Beck's

Carlsberg

Kronenbourg 1664

A búzasöröket jellegük miatt nem tartom eredeti sörnek, de azok is finomak. Viszont hát igen, a Paulaner pont az egyik legdrágább! Amik még jó búzasörök, de olcsóbbak:

Valentins

Kronenbourg 1664 Blanc

Soproni APA

2019. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Érdekelnek a belga/kraft sörök vagy csupán a nagyipari szupermarket sörök játszanak? Ha utóbbi, akkor szemezgess a 2. válaszból. Ha előbbi, akkor tudok segíteni ;)
2019. jún. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Uh a magyar söröket hagyjuk is inkább :D Az ár nem számít, legyen egy igazi kulináris élmény a fogyasztása. ;)
2019. jún. 8. 11:38
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
Magyarok között is sok jó kraftos van, persze nem a szupermarketből kell szemezgetni. Nézz be a Rákóczin a Beerselectionbe, ott nagyon sok féle van, tudnak segíteni :)
2019. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már lesem is! :))
2019. jún. 8. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!