Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ti hol húznátok meg a határt...

Ti hol húznátok meg a határt a magában is élvezetes rumoknál?

Figyelt kérdés
Rumot eddig csak koktélok formájában ittam és szeretném kipróbálni tisztán. Nem egy univerzális választ várok, hanem a Ti személyes véleményetekre vagyok kíváncsi.

2019. júl. 22. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Heti 1x ha izlik de tobbet ne
2019. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Csak a régi matrózok ittak önmagában rumot.

Én télen teában, amikor nem vezetek.

2019. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Portoricot ittam egyszer úgy, hogy a pultos ajánlotta, hogy kár lenne rumoskólára pazarolni. Nem tudom, hány fokos volt, de finom.

Egyébként az ilyen jellegű töményet nem szeretem magában, inkább keverem.

2019. júl. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ufipufi ***** válasza:
52%
En nem ajanlom senkinek a rumot. Jomagam durvan masnapos leszek mar 1 shottol is. De ha te szereted akkor nyomjad magadba. Fontos hogy ne keverd mas fajta alkohollal. Mivel cukorbadbol keszul eleg utos tud lenni. Ha tisztan iszod premium vagy szuperpremium italokat fogyasz inkabb. Ne kiserletezz olcso alsokategoriassokkal. Es minel idosebb annal jobb lesz az ize is. Pl a 7eves Havanna az mar egy jo rum. A Captan Morgen Spice is jol megy magaban meg a Backardi Oakhart. Ha ezeket kiprobaltad lephetsz szintet ElDorado, Rumbulion, Clement. Van ezer féle. [link]
2019. júl. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:
100%

Ez egy elég széles „határ”, mert az olcsóbbakat gyakran kimondottan koktélokhoz hangolják, és elég rosszul működnek önálló italként. Amit legolcsóbban ismerek önamgában őgy-ahogy élvezhetőt, az a Havana Club Extra Anejo Especial, ha nem lett rosszabb az utóbbi években.

Mondjuk ez is úgy élvezhető, hogy max. piálni venném meg, már ha rumot választanék e célra. Ami valamivel jobb ezen a szinten, az El Dorado 8 éves, asszem nem is kerül sokkal többe.


Amit tényleg élvezhetőnek neveznék, az nekem valahol az El Dorado 12-nél kezdődik.

2019. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Zacapa a kedvenc rumom, kizárólag magában iszom, még jeget se teszek bele, mint ahogy a jó whiskeybe sem.
2019. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek Phoney-val: nálam is a Havana Club sorozat érlelt (Anejo) szekciójánál kezdődik.

A már említetteken kívül a Plantation Signature Blend-et tudom még ajánlani, az kb. az El Dorado 8-assal van egy árban.

A Ron Zacapa már egy kategóriával drágább, de tényleg nagyon jó, ha teheted kóstold meg egyszer.

2019. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!